Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Через тариф на розподіл газу “ЗакарпатГаз” залишиться без прибутків?

Востаннє тариф на розподіл газу переглядався Держрегулятором у 2016 році.

Тариф на розподіл газу ПАТ «Закарпатгаз» є планово збитковим. За підсумками минулого року збиток компанії від розподілу газу становив понад 380 млн грн. В поточному році ПАТ «Закарпатгаз» отримає ще понад 804 млн грн збитків.

Про це під час прес-конференції повідомив технічний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб. За його словами, основним джерелом збитків для компанії є виробничо-технологічні втрати (ВТВ). Тобто це той газ, який втрачається під час транспортування через мережі. Труби, якими закарпатцям надходить газ, встановлені понад 40 років тому. І щороку їх стан погіршується. Специфіка Закарпаття як сейсмічної зони відіграє в цьому додаткову роль.

Відповідно до чинного законодавства, обсяги виробничо-технологічних втрат затверджуються Міненерговугіллям. У 2016 році при затверджені обсягів газу для ВТВ Міненерговугілля занизило на 36% реальні потреби газорозподільних компаній. На 2018 рік для ПАТ «Закарпатгаз» було затверджено трохи більше 42 млн куб м, але придбати компанія змогла тільки 16,7 млн куб м.

  • «Внаслідок заниження обсягів газу для ВТВ та їх вартості наша компанія з року в рік накопичує борги. Це, у свою чергу, призводить до того, що споживач не зможе розраховувати на покращення сервісу і отримання послуг, передбачених тарифом, в повному обсязі», – пояснив технічний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.

Востаннє тариф на розподіл газу переглядався Держрегулятором у 2016 році. З того часу суттєво збільшилися й інші статті витрат ПАТ «Закарпатгаз». Наприклад, у 2016 році мінімальна заробітна плата становила 1600 грн, а тепер – 4173 грн. Так само зросла вартість дизельного пального на АЗС з 16,82 грн до 28 грн за літр. Індекс інфляції за цей період склав 40%, а індекс цін виробників промислової продукції зріс на 81%. Ці складові також впливають на накопичення боргів підприємством.

  • «На даний момент при ціні 8,55 грн за кубометр газу, які сплачує споживач, 87% (або 7,48 грн) одразу йдуть на рахунки НАК «Нафтогаз», а ПАТ «Закарпатгаз» – лише 0,85 грн. Саме з цих 85 копійок обслуговуються мережі, забезпечується робота аварійно-диспетчерської служби, виплачується зарплатня, сплачуються податки тощо. За таких умов діяльність підприємства – завідомо збиткова. Виходить, що Нафтогаз отримує мільярдні прибутки, а ПАТ «Закарпатгаз» при цьому – планово збитковий і накопичує борги», – наголосив Олександр Голуб.
Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...