Через лихо на Рахівщині в суботу екстренно засідала комісія з питань надзвичайних ситуацій (ФОТО)

19.08.2018 10:15 58 0
Через лихо на Рахівщині в суботу екстренно засідала комісія з питань надзвичайних ситуацій (ФОТО)
18 серпня у зв’язку із погодними умовами - потужною зливою, яка накрила Рахів у п’ятницю увечері, відбулося термінове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, повідомляє RakhivNews. Зазначається, що злива накрила райцентр близько 19-ї години й тривала всього півгодини. Однак зливові потоки були настільки потужними, що знесена з гір деревина закрила кілька містків та місткових переходів потоку Буркут. В результаті утворилися штучні загати, і вода, вийшовши з берегів, затопила центральну частину міста. В результаті локальної зливи в м. Рахів було підтоплено близько 50 дворогосподарств на восьми вулицях: Миру, Борканюка, Попенка, Кармелюка, Вербник, Зелена, Воз’єднання і Буркут. Також зруйновано три малі містки та пошкоджено три автомобілі. Підрозділами ДСНС проводиться відкачка води з дворогосподарств та підвальних приміщень. Для ліквідації надзвичайної події залучено 21 особа особового складу, 4 мотопомпи та 5 одиниць пожежно-рятувальної техніки ДПРЧ-3 м. Рахів. Задіяні всі працівники та техніка комунальної служби міста, також допомагають приватні підприємці, які мають власну техніку.Відтак, для оперативної ліквідації наслідків негоди, діють комісії та проводяться обстеження дворогосподарств, які постраждали внаслідок негоди.
"Заслухавши інформацію доповідачів, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:звернутися до Рахівської районної ради, щодо проведення позачергової сесії щодо виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії; Рахівському РЕМ посилити нагляд за висотними механізмами, провести обстеження повітряних ліній електромереж в зоні підтоплення; ПАТ „Укртелеком”, СЛД №с2 РЦТ № 164 м. Тячів, Закарпатській філії ПАТ „Укртелеком”, забезпечити стабільну роботу систем зв’язку та оповіщення району; Тячівському МУВГ, Рахівському ДЕД, забезпечити підвищену готовність особового складу і техніки на ліквідацію надзвичайної ситуації. Перевірити наявність необхідної кількості пально-мастильних матеріалів, шанцевого інструменту, засобів відкачки води, тощо;Рахівському РВ УДСНС України у Закарпатській області, забезпечити роботу стаціонарних та пересувних (мобільних) насосних станцій, мотопомп, інших  засобів відкачки води та силового обладнання", - йдеться у повідомленні.
Забезпечити оперативне реагування підпорядкованих підрозділів та вжити всіх невідкладних заходів для усунення наслідків зливи в наслідок якої підтоплені будинки в м. Рахів. Забезпечити невідкладне інформування райдержадміністрації (сектор з питань цивільного захисту РДА) про всі випадки виникнення надзвичайних чи нестандартних ситуацій; Рахівській районній філії Державна установа „Закарпатський обласний лабораторний цент МОЗ України, спланувати та здійснити комплекс протиепідемічних заходів, забезпечити посилений контроль за санітарно-епідемічною обстановкою під час підтоплення та після спаду води. Вжити профілактичні заходи, для недопущення спалахів інфекційних захворювань тварин на території, що розташовано в зоні підтоплення;Рахівській міській раді, привести в готовність сили та засоби і залучити всі аварійні бригади, добровільні формування та відповідну техніку до ліквідації НС. Провести комісійне обстеження постраждалих будинків, споруд (комунальної, державної та приватної власності) та надати інформацію (акти, дефектні акти) до сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації. Забезпечити першочергове використання місцевих матеріальних та фінансових резервів для ліквідації надзвичайної ситуації. В разі необхідності, щодо фінансування ліквідації надзвичайної ситуації звернутися до Рахівської районної ради та райдержадміністрації. Ліквідувати стихійні сміттєзвалища, які знаходяться в зоні підтоплення; Рахівській райдержадміністрації, оцінити ймовірність підтоплення об’єктів життєзабезпечення  населення, транспорту, енергетики, зв’язку, і т.і. Вжити заходи щодо їх захисту та забезпечення сталого функціонування. Утворити комісію та провести комісійне обстеження пошкоджених ділянок дороги Рахів - Косівська Поляна - Кобилецька Поляна, мостів та берегоукріплення потоку „Буркут”. Нагадаємо, як повідомлялося раніше, у Рахів на підмогу виїхали рятувальники з Ужгорода та Хуста Читайте також: Рахівські лісівники очистили 10 км тамтешніх річок

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...