Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Бунда, кептарь, довганя, сердак: унікальний етно-фешн відбудеться в Ужгороді

В Ужгороді покажуть колекцію стилізованих етно - ансамблів одягу всіх районів Закарпаття

Унікальний етно-показ презентують в Ужгороді.

25 листопада у приміщенні Закарпатської обласної філармонії відбудеться культурно-мистецька театралізована модна подія “Із роду в рід”. Уперше в Ужгороді представлять прем’єрний показ колекції одягу з 11-ти фешн стилізованих народних ансамблів, які відображають традиції кожного з районів багатонаціонального Закарпаття.

В основі колекції — традиційна вишивка, оздоблення, колористика, орнаменти, тканини народного костюму. Майже у кожному комплекті – довга вишита сорочка – “довганя”. А також гуцульська безрукавка “кептарь” (бунда), довгий фартух “плат”, верхній одяг “сердак”. Оскільки колекція осінньо-зимова, особливого колориту додають закарпатські гуні, які ніколи не виходять з моди. “Гуні – це тренд не одного сезону. Але модні концепції нас зараз не так захоплюють, ми шукаємо те, що має практичний і довготривалий сенс. Я хочу створити те, що буде мати цінність не одне десятиліття. Речі, в які буде вкладена душа, які будуть для нас рідними. Основна аудиторія, на яку спрямований наш проект, – молодь, яка має берегти та примножувати нашу культуру, цікавитися історією! – зазначає Анна Феєр, директор департаменту моделей “А’STAR” та авторка творчої ідеї.

Дійство не обмежитьсятільки демонстрацією колекції, організатори підготували масштабну хореографічну постановку. Моделі не просто демонструватимуть одяг, а танцюватимуть на подіумі. Синтез народного та сучасного і не тільки в дизайні, але й у музичному оформленні, хореографії – таке завдання ставлять перед собою організатори, – анонсує Ужгородський прес-клуб.

Після показу в Ужгороді колекція поїдемандрувати Закарпаттям та іншими регіонамиУкраїни, а також стане основою Театру мод, якийпланує створити Анна Феєр. Костюми не продаватимуться, але стануть взірцем для створення наступних колекцій.

Нагадаємо, Плакала: 95-й квартал – про “реформи” від Супрун (відео)

Читайте також: Як голландський пенсіонер допоміг збудувати школу на Ужгородщині (ВІДЕО)

 

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...