Благовіщення Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

07.04.2020 09:31 244 0
Благовіщення Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день
7 квітня Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і приніс благу вість про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина. Архангел Гавриїл промовив слова: "Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!" Діва Марія покірно прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина. У православному християнстві це одне з 12 найважливіших свят. Символом Благовіщення є білі голуби у синьому небі – як уособлення благої звістки. Також синій вважається кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси, пише канал 24.
У цей день є безліч прикмет і заборон. Кажуть, що цього дня земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір’ям, в це велике свято птахи навіть не в’ють свої гнізда. За прикметами, єдина зозуля не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог. Дотепер вона немає власного гнізда, а свої яйця підкидає у гнізда інших птахів. З усіх усюд в це свято виповзають гадюки, змії, вужі та жаби, які спали всю зиму. Тому слід бути особливо обережним і не ходити нікуди в ліс чи заболочені місцевості. Що можна і не можна робити на Благовіщення Що можна і не можна робити на Благовіщення

Що можна робити на Благовіщення

  1. Наші бабусі на Благовіщення обкурювали будинок ялівцем, чи іншими травами, аби захистити оселю від злих очей та духів.
  2. У це велике свято треба допомогти бідним людям, які просять милостиню.

Що не можна робити на Благовіщення

  1. На Благовіщення заборонено займатися важкою фізичною роботою.
  2. Не можна в це свято нікому нічого давати з дому, адже разом і з позиченими речима, ви віддасте добробут і достаток.
  3. Ще в давнину на Благовіщення існувала прикмета: "Птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете". Це означає, що цього дня заборонені будь-які маніпуляції з волоссям. Його не можна ні стригти, ні фарбувати.
Нагадуємо, Понад 800 тижнів вагітності: 45-річна жінка народила 22 дитину (Фото) Читайте також: На Закарпатті встановили велетенську ковану писанку (ФОТО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...