Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Відео

Біля кордону на Закарпатті в сусідній Словаччині масово залишають “євробляхи” (ВІДЕО)

Українці почали масово позбуватися своїх автівок з іноземною реєстрацією.

Катастрофа назріває у словацькому селі Вубля, що неподалік кордону з Україною. З часу запровадження в Україні нових правил розмитнення тут просто неба покинуто більше сотні вживаних автівок з іноземною реєстрацією. Маленьке гірське село, де мешкає 800 людей, виявилось неготовим до такої навали непотребу від українських євробляхерів, пише “5 канал”.

Хата Александерса Чіпатса на околиці села Вубля, що неподалік словацько-українського кордону. Александерс показує на автівки, які невідомі кинули на території його домоволодіння. Їх нарахував близько півсотні. Чоловік припускає – це машини українських заробітчан, за які, згідно з новими правилами розмитнення, повинні були на митниці внести заставу.

Дружина Александерса українка Світлана не така оптимістична. Не виключає, що за таку кількість автівок на їхньому подвір’ї їх можуть оштрафувати.

“Екологічна служба Словацької республіки не дозволить на такій несанкціонованій незаконній стоянці тримати довго машини. Це такі нулі, нулі, нулі, що я навіть боюся про це думати. Я справді не сплю, я справді  переживаю, не хочеться порушувати ніяких законів”, – кажуть місцеві.

Не знає, як зарадити ситуації з несанкціонованою стоянкою і староста села. Така ситуація застала місцеву владу зненацька. З ночі на 25 листопада тут почали масово залишати автомобілі.

“Ідете після обіду по селу і нема жодного, а ранком там уже стоять запарковані авто. І ви навіть не знаєте, звідки вони взялися і хто їх туди вночі пригнав. Це одна з проблем. Інша в тому, що ці автомобілі часто розбирають на запчастини. Тобто частини автомобіля зникають, а сам кузов у нас в селі залишається валятися, як лом чи сміття”, – бідкається Надєжда Сіркова.

З 25 листопада в Україні посилили закон на ввезення автомобілів на іноземній реєстрації. Тепер на митниці потрібно внести заставу в розмірі вартості розмитнення авто. При виїзді з країни, якщо автомобіль не порушив термінів перебування, ці гроші повертатимуть.

Нагадуємо, Закарпатці розмитнюють “євробляхи”: скільки це коштує?

Читайте також: Закони про “євробляхи” можуть відкласти?: Дерев’янко в Раді пропонує на 3 місяці відтермінувати введення в дію законів (ВІДЕО)

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...