"Білі трюфелі" на Закарпатті: або не все "золото, що блищить" (ФОТО)

04.07.2020 20:46 8202 0
"Білі трюфелі" на Закарпатті: або не все "золото, що блищить" (ФОТО)

 Останнім часом у соцмережі ФБ закарпатці хваляться знахідками гриба, який вважають білим трюфелем. Фото підтвердження викладають із запитаннями, який гриб вони знайшли і чи можна його продати, або що приготувати з нього. Відповіді різняться.

Виталий Коростиль у групі Гриби й рибалка Закарпаття розмістив пост, де пояснюється,  що Білий трюфель (Tuber magnatum), який на світових ринках може оцінюватися в десятки тисяч євро за екземпляр - в Україні не росте! На цих фото дуже поширений гриб, який росте в листяних і змішаних лісах Карпат (всіх, не тільки українських), Полісся і Криму, по науковому він називається Хойроміцес меандровідний (Choiromyces meandriformis) і не має нічого спільного зі справжніми трюфелями, крім схожого зовнішнього вигляду і народних назв, таких як: Троїцький трюфель, польський трюфель, трансільванський трюфель, або найяскравішу назву, яка ймовірно має південно-європейське походження - трюфель свинячий. Свинячим його напевно назвали через те, що цей гриб варто відносити до умовно-їстівних видів, оскільки Хойроміцес меандровідний в сирому вигляді може викликати досить неприємні отруєння  кишкового типу, з нудотою, блювотою і сильним розладом.

Тому в південній Європі, де росте справжній білий трюфель (Tuber magnatum), хойроміцес не визнають, а в Іспанії він взагалі заборонений для продажу. Інтенсивність отруєння залежить від індивідуальної чутливості людини, ступеня зрілості і кількості спожитих грибів, вважається, що перестиглі екземпляри частіше викликають отруєння, так само частіше отруєння розвивається при вживанні великої кількості грибів. Після термічної обробки (смаження, варіння, випічка) токсини руйнуються і гриб стає цілком їстівним, вживання сирим категорично не рекомендується, але навіть для термічно оброблених, на перше вживання все ж варто брати молоді екземпляри і в невеликій кількості, щоб зрозуміти реакцію свого організму на цей гриб.

Гриб має приємний горіхово-грибний аромат, який при термічній обробці не зникає. Так само якщо його порізати на тонкі пластинки, висушити і подрібнити, то вийде дуже ароматна грибна приправа. (Автор: Євген Руденко)

Хоча в той же час Виталий Коростиль‎ демонструє свій трофей з підписом: "Знайшли сьогодні "трюфель"

Читайте також: Білий трюфель – один з найцінніших грибів https://pershij.com.ua/na-zakarpatti-rostut-bili-triufeli-naidorozhchi-hryby-u-sviti-foto/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!