Безпека дітей в інтернеті: у 80% насильства застосовуються інформаційно-комунікаційні засоби

30.07.2018 20:45 20 0
Безпека дітей в інтернеті: у 80% насильства застосовуються інформаційно-комунікаційні засоби
Про це йшлося на круглому столі в Укрінформі, присвяченому безпеці дітей в інтернеті.

Так, третина звернень на гарячі лінії громадської організації "Ла Страда Україна" стосуються питань безпеки дітей в інтернеті та соціальних мережах.

"11 421 дзвінків за рік були з питаннями, що стосуються інформаційної небезпеки дітей, нових комунікаційних засобів та мереж. 10 621 дзвінків надійшло саме від дітей і 800 дзвінків від дорослих, пов'язаних з питаннями щодо дітей", – зазначила Калашник.

Так, із цих понад 11 тисяч звернень, 2 877 дзвінків стосувалися комп'ютерної та інтернет-залежності, 2 627 – секстингу – інтимної переписки та пересилки інтимних фото. У випадку оприлюднення таких матеріалів або повідомлення про них третім особам можуть виникати конфліктні ситуації, які в свою чергу можуть призвести до тяжких наслідків для дитини аж до самогубства. 1532 двінки стосувалися тролінгу – глузувань та провокацій з метою спровокувати конфлікт. 1207 звернень були з приводу фішингу – інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до паролів, логінів, і ці проблеми актуальні не тільки для дітей та підлітків, а й для дорослих. 1047 дзвінків були з приводу грумінгу – коли доросла людина під виглядом підлітка входить у довіру до дитини з метою особистої зустрічі для вступу в сексуальні відносини або для шантажу.

"Ці форми онлайн-злочинів серйозно впливають на емоційний стан дитини і можуть призвести до більш трагічних наслідків – самогубства, вбивства або сексуального насилля... Якщо у мережі Facebook побачили на своїй сторінці якусь неадекватну активність, яка впливає на дітей і не є для бажаною, звертайтесь на гарячу лінію. Ми володіємо унікальним правом зв'язатися з Facebook і передати цю інформацію. Бо набіги на дитячі сторінки є дуже частими", – наголосила Калашник.

Так, для дорослих з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації діє телефонна лінія 116 123, а для дітей – 116 111. Нагадаємо, Новий порядок груп подовженого дня в школах: на “домашку” не більше години
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...