Без присутності лікаря: в Україні планують спростити процедуру щеплення

13.10.2021 18:09 780 0
Без присутності лікаря: в Україні планують спростити процедуру щеплення

Міністерство охорони здоров’я пропонує в Україні спростити доступ до вакцинації. Так, планується дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря.

Відповідні зміни до наказу МОЗ від 16 вересня 2011 року №595 "Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень" вже підготовлені, наразі вони на стадії громадського обговорення.

Зазначено, що проводити вакцинацію хочуть дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство".

"До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину", – пояснюють у відомстві.

Разом з тим передбачено, що за особою залишається право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря або ні. Також визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...