Базальтові стовпи: космічна локація поблизу Мукачева (ФОТО)

25.06.2020 18:08 645 0
Базальтові стовпи: космічна локація поблизу Мукачева (ФОТО)

Базальтові стовпи – це унікальний витвір природи, що з’являється після виверження вулкана. Детальніше про чудо-локацію розповідає Віктор Стинич. 

Лава охолоджується, зменшується в розмірі і вкривається рівними тріщинами. Утворюються полігональны колони. Стовпи можуть мати від 4 до 8 граней, але класичні мають по 6 сторін. В світі є десяток відомих туристичних локацій, які приваблюють тисячі відвідувачів.

Особисто бував на пляжі Рейнісф’яра в Ісландії, а про Дорогу велетнів на півночі Ірландії думав декілька разів, але так і не вписалась у плани поїздок. Базальтові стовпи в Закарпатті зовсім не відомі і не такі величні, як в Ісландії, але вони поряд і відвідати їх можна безкоштовно, - розповідає автор тревел проекту, Віктор Стинич. 

Вони мають 5-6 сторін і поперечний розмір до 50 см. На схилі гори видно, як лавовий потік змінював напрям, а у верхній частині, стовпи переходять у плиту, яка була верхнім покриттям лави. Знаходяться вони на околицы села Кольчино, за поворотом на Жборівці. Від траси Київ-Чоп – 5 хвилин їзди. В Україні подібне утворення є в селі Базальтове в Рівненській області, а тепер вже можна популяризувати і Закарпатську локацію. Велич природи на відстані витягнутої руки.

[gallery ids="245101,245102"]

Джерело: Подорожуй.com.ua

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...