Авто на шару: як на Закарпатті вигідно придбати "конфіскат"?
14.05.2019 22:12
3577
0
Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія – географічні сусіди Закарпаття, на кордоні з якими функціонують міжнародні пункти пропуску – автомобільні, залізничні, пішохідні.
Якщо з Польщею напрямок прикордонної інфраструктури тільки напрацьовується, а єдиний КПП «Лубня-Волосате» ще тільки тестують, то на кордоні з трьома іншими країнами-сусідами пункти пропуску працюють на повну потужність.
Відтак, і порушень при перетині кордону вистачає. А все, що громадяни намагаються перевезти з порушенням митних правил, - підлягає вилученню.
Вилучають і транспортні засоби і товар, якщо він не задекларований. Авто, вантажівки, причепи, мотоцикли, одним словом все, що відновиться до транспорту, можна «подарувати» державі у двох випадках:
- Транспорт крадений (перебиті номери кузову, фальшиві документи на право власності)
- Транспорт використовувався для перевезення незадекларованого товару, який намагалися приховати у спеціально обладнаних сховках.
Як придбати?
Спробуємо змалювати процедуру придбання авто або іншого транспорту ( вантажівка, причіп, мотоцикл, тощо)покроково із залученням фахового коментаря юриста. Коментує Віталій Дупин – Голова Ужгородської міської територіальної організації Союзу юристів, державний виконавець, викладач права:Згідно ст.483 Митного кодексу України, щодо особи, яка незаконно перевозить через кордон сигарети чи інші незадекларовані товари, -санкція (покарання) за дане правопорушення є, в тому числі, конфіскація транспортного засобу, - зазначає Віталій Дупин та додає, -Митниця вилучає у правопорушника транспортний засіб та звертається до суду для визначення подальшої долі даного транспортного засобу. Суд приймаєрішення щодо конфіскації даного транспортного засобу або повернення його власнику.Якщо суд не повернув майно власнику, тоді Державна виконавча служба із залученням оцінки експерта, готує документи для реалізації (продажу) даного майна на електронних торгах, які проводить Державне підприємство "СЕТАМ". ( https://setam.net.ua). Торги відбуваються таким чином: - реєстрація учасника - оплата гарантійного внеску 5 % від суми майна яке Ви бажаєте придбати - безпосередня участь в аукціоні Ніби все просто і легко, відтак, ми спробували зайти на сайт ДП «СЕТАМ» для того, аби візуально продемонструвати наявність авто та ціни, за якими їх можна придбати. З всіх наявних лотів по Закарпатській області транспорт становить лише 30 позицій. Це відверто не нові авто, здебільшого у поганому стані. З опису лоту важко зрозуміти, чи це авто – конфісковане за порушення митних правил, чи арештоване майно боржника, скажімо, відібране за непогашений банківський кредит. Загальна статистика ДП «СЕТАМ» показує також цікаву картину активності на торгівельному майданчику в розрізі областей. На першому місці по кількості реалізації різних видів конфіскованих та арештованих товарів – Київ. Закарпаття, як транскордонна область з низкою міжнародних КПП – пасе задніх.
Більшість конфіскованих на митницях авто суд повертає власникам
Статистичні дані та детальне роз’яснення виданню «Перший.com.ua» надали в ДФС Закарпатськоїобласті. Як зазначили в прес-службі ДФС, є дві категорії конфіскованих транспортних засобів:- З причин підроблених документів на транспортний засіб, перебитим номерним позначенням кузова авто, інше.
- Конфісковано – 21 транспортний засіб;
- Припинено провадження – 28 випадків;
- Конфіскація з причин, коли транспортний засіб використовувався для переміщення за кордон не задекларованих товарів
- Конфісковано – 27 транспортних засобів
- Повернуто власникам за рішенням суду – 46 транспортних засобів
А ціни кусаються
Авто, виставлені на торгівельному майданчику ДП «СЕТАМ», зовсім не дешеві До прикладу, авто KIA, модель CEED SW, 2017 року випуску, дизель Стартова ціна -480 632.26 грн. Крок аукціону - 9 612.65 грн. Така ж система реалізації конфіскату працює і в сусідній Угорщині. Цим опікується національна митна й податкова служба NÁV На сторінці електронний торгів, до прикладу, авто Mazda-3 (BK) 2005 р.в.( з незначними пошкодженнями): Стартова ціна750 000 HUF- 67 949.45 грн. Крок аукціону 375 000 HUF – 33 900 грн. Навіть, якщо врахувати дещо завищений крок аукціону, то вартість з однією пропозицією (кроком) складе 101, 849 грн. Для порівняння, ідентичне авто (б/у) в Україні можна придбати в середньому 145 – 150 тис. грн.. Відтак, закарпатцям залишається просто відслідковувати лоти на торгівельному майданчику ДП «СЕТАМ», проте «шари» не буде: авто там або у поганенькому стані, або за вартістю, яку зниженою не назвеш. Проте, залишаються ще авто, які Державна виконавча служба передає у безоплатне користування. Хто має право скористатися такою державною допомогою, та скільки авто вже надано у безоплатне користування, - у нашому наступному матеріалі. То ж, далі буде. Катерина Іванчо Нагадаємо, Як на Закарпатті посадовця-хабарника на “гарячому” упіймали (ВІДЕО) Читайте також:На Закарпатті працюють волонтери Корпусу миру США (ВІДЕО)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0