Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

Аналітики дали прогноз щодо курсу гривні

Аналітики кажуть, що через півроку за один долар будуть давати майже 28 гривень.

Курс гривні, яка з початку року зміцнилася на 9% через приплив іноземного капіталу в облігації України, скоро знизиться через очікуване скорочення припливу іноземних грошей і широкого торгового дефіцит.

Про це повідомляє в четвер агентство Reuters.

Відзначається, що українські аналітики бачать, що гривня буде в середньому коштувати 27,0 за один долар через три місяці і 27,90 через шість місяців в порівнянні з поточним рівнем 25,42.

«Зміцнення не є результатом структурних змін в економіці, коли ми починаємо більше експортувати і менше імпортувати або коли ми суттєво змінюємо інвестиційний клімат, що приваблює прямі інвестиції», – сказав Сергій Фурса з Dragon Capital.

Це результат припливу портфельних інвесторів, який «не є стійкою тенденцією, рано чи пізно він закінчиться і гривні доведеться повернутися в свій звичайний стан».

Аналітики прогнозують дефіцит поточного рахунку в Україні на рівні 4,1 млрд доларів в 2019 році і 5,1 млрд доларів в 2020 році в порівнянні з 4,3 млрд доларів в 2018 році, в той час як економічне зростання сповільниться до 2,9% в цьому році і 3% в наступному році після 3,3% в минулому році.

Нерезиденти з початку року інвестували 3 мільярди доларів в українські державні облігації, які пропонували прибутковість в 16-18% на тлі річної інфляції в близько 9%.

Гривня показала кращі результати в червні-липні, додавши 7,1%, коли іноземці збільшили свої інвестиції і купили місцеві цінні папери на суму 1,8 мільярда доларів.

Попит на гривневі облігації був викликаний оптимізмом інвесторів після президентських виборів і після того, як 27 травня міжнародний центральний депозитарій Clearstream підключив український ринок до своєї мережі, надавши нерезидентам легкий і швидкий доступ для покупки внутрішнього боргу України.

Аналітики кажуть, що не очікують такого істотного припливу в п’ять місяців року, тому що Міністерство фінансів скоротить обсяг нових випусків облігацій, щоб уникнути перевищення ліміту боргу, затвердженого парламентом.

Імпортери зазвичай збільшують свій сезонний попит на долари, головним чином, для покупки більшої кількості енергоресурсів перед холодним сезоном.

У 2018 році гривня почала слабшати в серпні і втратила 5,4% до 1 вересня.

На курс гривні також будуть впливати майбутні взаємини з МВФ. При цьому експерти вважають, що сфокусованість української влади на парламентських виборах цієї осені не дозволить країні виконати умови Міжнародного валютного фонду в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

Джерело: ZN.ua

Нагадуємо, “Повний фарш”: вигадливий контрабандист не зміг провести контрабанду через кордон (ФОТО)

Читайте також: П’яний неповнолітній на батьковому авто скоїв смертельну ДТП (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Попередня публікація:
Реклама
Реклама
Loading...