Активіст зі Львова бореться з угорською мовою на Закарпатті

13.10.2020 22:48 3511 4
Активіст зі Львова бореться з угорською мовою на Закарпатті

Львівський окружний адміністративний суд задоволив позов львівського активіста Святослава Літинського та зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття.

«Сьогодні Львівський окружний адміністративний суд задоволив мій позов до прокуратури Закарпатської області, яким дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними та зобов'язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – повідомив Святослав Літинський у Facebook.
Святослав Літинський розповів ZAXID.NET, що спершу він звернувся з відповідним зверненням у прокуратуру Закарпаття, оскільки лише прокуратура може позиватися до суду про скасування нормативно-правових актів локальної дії, зокрема, рішень місцевих рад. У прокуратурі Закарпаття відмовилися подавати позови про скасування рішень районних рад щодо запровадження регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах. Тепер же Львівський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність прокуратури протиправною та зобов’язав повернутися до розгляду звернення львівського активіста з врахуванням зауважень суду, тобто скерувати відповідні позови про скасування рішень місцевих рад щодо запровадження регіональної мови. Угорська мова визнана регіональною за рішенням районних рад у місті Берегове та у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття у 2012 році. Відповідно до цих рішень, угорську мову дозволено використовувати у діловодстві районних рад, проведенні конференцій і зборів, у веденні документації та поширенні офіційних повідомлень.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також: Кабінет міністрів подовжив дію адаптивного карантину в Україні до 31 грудня  https://pershij.com.ua/adaptyvnyi-karantyn-v-ukraini-prodovzhyly-do-kintsia-2020-roku/  Будьте в курсі зПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 4

Коментатор

21 жовт. 2020 р., 09:16
Это абсурд. Какой-то турист-активист, "под прикрытием контролер", невзначай зашёл проверить документацию и деловодство в районных радах, да ещё и успел поприсутствовать на конференции? Никогда в районных радах, да и в городских тоже, деловодство, документации не ведётся на угорской мове.

Мария

21 жовт. 2020 р., 09:10
Это абсурд. Никогда ни в районной, ни в городской радах деловодство, документация не ведётся на угорской мове. Также конференции не проводятся на угорской мове. Этот турист-активист под прикрытием контролер что-ли?

Нелли

17 жовт. 2020 р., 01:27
Просто не хватает слов,чтобы выразить гнев по отношению к таким запроданцам,как этот "активист". Хотя чему удивляться. Львовщина и Прикарпатье всегда были известны своими фанатиками-националистами. И вообще действия этой куклы и его кукловодов нарушают права национальных меньшинств, признаваемых во всём цивилизованном мире. Прежде чем соваться в суд, почитал бы европейскую Хартию о правах национальных меньшинств https://isfic.info/rights/zapra80.htm???

Анжеліка

15 жовт. 2020 р., 16:32
скажіть, будь ласка, яке відношення має львівський активіст до Закарпаття? ? Невже мало протистоянь у країні, з якої і так тікають всі, хто може. А тут ще і львівські активісти додають масла у вогонь. Він що, зібрався жити у цих районах? Чи йому Угорщина у чомусь відмовила?
Loading...