Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Акциз на цигарки: ціни змусять українців кинути палити

Новий документ підтримали 233 парламентарів.

Влітку 2019 року в Україні планують збільшити ставки акцизного податку на тютюнові вироби. Так, куріння для українців зросте щонайменше на 9%.

Про це ідеться у проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів № 9260.

Новий документ підтримали 233 парламентарів, які розглядали новий законопроект за спрощеною процедурою.

Виконувач обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що розроблений урядом законопроект спрямований на забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2019 році та виконання зобов’язань України у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

“Ми пропонуємо збільшити низку акцизних ставок на тютюнові вироби на 9%, підвищити екологічний податок, але у розтермінований спосіб на 5 років”, – зазначила Оксана Маркарова.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна даний проект сприятиме покращенню адміністрування в окремих галузях, що дасть значні надходження до державного бюджету.

Отже, закон передбачає збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9 відсотків; підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн/т до 10 грн/т та передбачити поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн./т у 2023 р.; збільшити ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди – на 0,8 відсоткових пункти; збільшити ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 відсотків.

Нагадаємо,  Ужгородському держслужбовцю загрожує строк за необґрунтовану відмову у наданні інформації

Читайте також:  Під Радою власники “євроблях” закидали яйцями народного депутата (ВІДЕО 18 +)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...