7 способів укласти кухонну плитку, які порадують око господині

01.07.2021 17:36 239 0
7 способів укласти кухонну плитку, які порадують око господині

Присутність плитки на кухонній стіні обумовлена в першу чергу практичними міркуваннями. Мало яка інша поверхня витримає постійний натиск води, гарячої пари, жиру та інші важкі реалії кухонного життя – і щоб після цього її ще можна було відчистити.

На кухні плитка ставиться як захисний бар’єр, і в цій ролі їй немає рівних. «Фартух» з плитки можна порівняти з бронею:

  • Не боїться гарячих бризок, агресивних миючих засобів, дротянок і ножів
  • Забезпечує легке очищення робочого місця
  • За умови якісної укладки служить десятиліттями

Крім того, кераміка легко поєднується з будь-якими матеріалами і стилями та може слугувати джерелом дизайнерського натхнення – від автентичних народних візерунків до мозаїки чи імітації різноманітних фактур. 

 

Яскрава мозаїка

Ще античні майстри збагнули, що з керамічних елементів можна викладати вигадливі візерунки – і досягли у цій справі неабиякої досконалості. Прикрасити кухню мозаїкою з плитки – гарантований спосіб зробити її ненудною та унікальною. Мозаїчна стіна притягуватиме погляд та слугуватиме акцентною, а це спонукатиме тримати плитку в чистоті. До того ж, таке фантазійне оточення сприятиме проявам творчості і в кулінарії.

 

Сільський затишок

Плитка у сільському стилі, яка нагадує про тепло бабусиної кухні, як не дивно, стала одним з улюблених дизайнерських прийомів. Її поєднують навіть з ультрасучасним мінімалістичним умеблюванням і, варто сказати, у такому оточенні вона виглядає дуже навіть колоритно. Вона розбиває монотонність інтер’єру, надаючи йому якоїсь душевності і трішки ностальгійного нальоту. А на кухні у етно-стилі без плитки з народними мотивами взагалі не обійтися – і їхнє багатство дійсно вражає.

 

Справа у фактурі

Фактурна плитка – це різниця, яку можна відчути на дотик. Навіть не виділяючись з загальної кольорової гами, вона, тим не менш, виглядає цікаво та елегантно. Об’ємні лінії здатні заворожити. Фактурні стіни особливо доречні у великих приміщеннях, оскільки візуально роблять простір компактнішим. Нерівна поверхня подібної плитки ускладнить процес очищення, але для акуратної господині нічого страшного в цьому немає. 

 

Гра в імітацію

Як би не притягувала естетика, приміром, дерев’яних поверхонь, кухня з її вологістю і теплом – не найкраще для них місце, оскільки в таких умовах деревина швидко псується. Замінити дерев’яні панелі може плитка, яка імітує дерево. На https://plitka.ua/catalog/plitka/plitka_dlya_kukhni/ знайдеться також плитка під мармур, метал, камінь, бетон, цеглу і навіть тканину чи шкіру. У ряді випадків вона не тільки забезпечить покриттю кращу довговічність, а й дозволить зекономити на облицювальних матеріалах, не економлячи на привабливості інтер’єру.

 

Дзеркальний ефект

Дзеркальні поверхні, як відомо, здатні розширювати простір. А де потрібен такий візуальний ефект настільки, як не на кухні? Адже у деяких квартирах кімната для приготування їжі вирізняється більш ніж скромними розмірами. Відображення ніби продовжить її у глибину. Кухонна плитка з дзеркальним ефектом не додасть квадратних метрів робочого простору, зате дозволить позбутися від гнітючого відчуття замкнутості. І в неї можна час від часу дивитися, оцінюючи себе збоку.

 

Терраццо

Матеріал терраццо винайшли у Венеції як спосіб утилізації відходів мармуру. Це зовсім не керамічна плитка, а шматочки мармуру, каменю і скла, залиті в одне полотно з цементом. У результаті виходить надійний і зносостійкий будматеріал. Терраццо вимощена підлога в італійських віллах. Останнім часом на терраццо з вкрапленнями яскравих гірських порід звернули увагу дизайнери, і матеріал пішов на облицювання сходів, стін і стільниць.

 

У 3D

Ніщо так не оживляє (практично у прямому сенсі) буденний кухонний інтер’єр, як 3D-плитка. Об’ємне зображення настільки реалістичне, що так і хочеться перенестися у інший вимір – подалі від тарілок, каструль, сковорідок, ложок, ножів і виделок. Хоча б у мріях.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...