7 грудня - День Святої Катерини: прикмети, заборони, традиції

07.12.2021 09:33 1215 0
7 грудня - День Святої Катерини: прикмети, заборони, традиції

Народне свято 7 грудня має назви Катерина Санниця, Катеринин день, Катерина Женодавиця, Свята Катерина. Християни відзначають церковне свято великомучениці Катерини Олександрійської, покровительки шлюбу і сімейного щастя. 

 

Їй моляться про легкі пологи, щасливий шлюб і хорошого нареченого.  цей день наші предки влаштовували веселі перегони на санях. Хлопці брали участь у змаганні, а дівчата за них вболівали. Також на санях катали жінок і дітей. У цю дату шанували всіх молодят і дарували їм подарунки.

Увечері в День святої Катерини дівчата ворожили на судженого. Найпопулярнішим був ритуал з гілкою вишні. Вишневу гілку ставили в ємність з водою і залишали на місяць. Якщо до Різдва гілка розквітне, то у дівчини буде щасливий шлюб.

 

Що ж до самої Катерини Олександрійської, то дівчина була розумна, знала кілька мов, її батьки хотіли, щоб вона вийшла заміж за чоловіка, рівного їй.

Катерина звернулася до старця, який дав їй ікону Богоматері з немовлям і порадив молитися, щоб побачити обличчя свого нареченого. Пізніше старець хрестив її і на наступний день Катерині приснився сон, в якому Христос дивився на неї прямо. Тоді дівчина зрозуміла, що майбутній чоловік її - Господь наш.

Коли було споруджено гоніння на християн, свята великомучениця відмовилася вийти заміж за царя язичників і твердо сповідувала християнство. За це її ув'язнили в темницю, а пізніше стратили.

На честь пам'яті великої святої сьогодні відзначається народне свято 7 грудня - Катеринин день.

У цей день наші предки влаштовували веселі перегони на санях. Хлопці брали участь у змаганні, а дівчата за них вболівали. Також на санях катали жінок і дітей. У цю дату шанували всіх молодят і дарували їм подарунки.

Увечері в День святої Катерини дівчата ворожили на судженого. Найпопулярнішим був ритуал з гілкою вишні. Вишневу гілку ставили в ємність з водою і залишали на місяць. Якщо до Різдва гілка розквітне, то у дівчини буде щасливий шлюб.

День святої Катерини 2021 - що не можна робити - прикмети

 

Також на сьогодні припадає, ще одне православне свято - день пам'яті великомученика Меркурія

Меркурій жив в III столітті, походив зі знатної сім'ї і був начальником війська при імператорах Декії і Валеріані. Одного разу на його солдатів напало вороже військо, тоді Меркурію приснився ангел, який вручив меч і сказав, щоб той бився без страху. 

Воїни Меркурія перемогли недругів, а воєначальник знову побачив уві сні ангела, який попереджав, що Меркурію доведеться страждати, щоб отримати вінець. Меркурій хрестився, а імператор Декій за такий вчинок кинув його в темницю. Пізніше мученика довго катували, а потім обезголовили.

Прикмети 7 грудня

 • тепла погода - морозів не буде до 17 грудня;
 • самотня дівчина побачить в цей день щура - вийде заміж за іноземця;
 • маленькі зірки на небі - до швидкого снігопаду;
 • кола навколо місяця - чекайте сильних морозів.
 • Якщо погода ясна, то зима буде морозною.
 • Якщо сніг до цієї дати ще не випав, то рік буде неврожайний.
 • Відлига сьогодні – до сильних морозів наступного тижня.
 • Туман вранці – до мокрої погоди та ожеледиці.

Що сьогодні не можна робити

 • Православна церква в цей день забороняє сваритися і лаятися.
 •  Також небажано планувати поїздку. Важку фізичну роботу або домашні справи краще перенести на інший день. 
 • Влаштовувати галасливі застілля не можна, а якщо вже так вийшло - на столі не повинно бути м'ясних страв.
 • Поганою прикметою вважається палити багаття і топити піч – життя може "задимитися".
 • Не можна працювати по дому, прибирати і прати.
 • Заборонено їсти м'ясо та молочні продукти, пити алкоголь, адже зараз триває піст.

Що можна робити 7 грудня

З давніх-давен в цей день дівчата постилися і молилися святій Катерині про швидке заміжжя. Можна було поворожити на нареченого, для цього дівчата брали кільце і стрічку, викладали на стіл і накривали кожен предмет тарілкою. Потім одна з них, яка не бачила, де і що знаходиться, піднімала будь-яку тарілку. Кільце - вийде заміж, стрічка - довго ще сидіти в дівках.

BLOG на нічку: як правильно ворожити на суджених у день Катерини
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...