5 переваг сонячної енергії для дому

08.03.2021 13:36 79 0
5 переваг сонячної енергії для дому

Людство відносно недавно почало розуміти, до наскільки негативних наслідків призвів «вуглецевий відбиток», залишений бурхливим розвитком індустрії. Аби його зменшити, розглядають можливості переходу на безвуглецеві джерела енергії. Енергія Сонця серед них потенційно найпотужніша.

Сонячна енергія є початком всього живого. Саме завдяки їй у рослинах можливий фотосинтез, який дозволяє утворювати з неорганічних сполук органічні. Зрештою синтезовані рослинами речовини опиняються у наших тарілках і забезпечують нас калоріями. Цей процес триває мільйони років, і на нього йде лише мізерна частка енергії Сонця, яка потрапляє на Землю. Сонячну енергію у електромережах можна розглядати як черговий виток еволюції використання її живими створіннями на нашій планеті. І перехід на це альтернативне джерело вже зараз має практичні переваги.
  1. Сонячна енергія чиста і необмежена
Під час генерації електроенергії сонячні батареї не виділяють у атмосферу парникових газів та інших шкідливих сполук. Вони не забруднюють повітря і воду та працюють безшумно, не створюючи небезпеки для тварин і рослин поблизу. До того ж  Сонце – найстабільніше джерело енергії, і у регіонах, де на рік випадає багато сонячних днів, мініСЕС можуть виробляти електрику для потреб домогосподарства із надлишком.
  1. Економія на комуналці
Після встановлення сонячних панелей рахунки за електроенергію більше не лякатимуть. Навпаки, надлишки виробленої електрики можна продавати у мережу за «зеленим тарифом» і таким чином заробляти. Той, хто користується сонячною енергією, стає просьюмером (producer + consumer), одночасно виробником і споживачем. З часом цей клас, можливо, навіть диктуватиме власні умови на енергоринку.
  1. Незалежність від централізованого електропостачання
Про це починають замислюватися, якщо у населеному пункті часто бувають перебої з електрикою та віялові відключення. Власне джерело енергії дозволить про них забути. Акумулятор для СЕС забезпечить додаткову незалежність. У такому випадку енергія не лише генерується, але й зберігається для використання на випадок, коли її вироблятиметься недостатньо. А це вже повністю незалежне енергопостачання.
  1. Зростає вартість нерухомості
Будинок із сонячними панелями коштуватиме дорожче, ніж без них. З огляду на те, що це справжня електростанція, хай і в мініатюрі, це здається виправданим. За кордоном такі будинки завдяки їхній енергетичній автономності є привабливими на ринку нерухомості – домашні СЕС це додатковий бонус для нових власників
  1. Це не настільки дорого
Початкові витрати можуть бути високими, однак завдяки державним системам підтримки вони окупаються впродовж приблизно 5 років. До того ж слід пам’ятати, що ці видатки одноразові. Сонячні панелі надзвичайно довговічні –  їхнє продуктивне життя може тривати 25 років і більше. Вони також надзвичайно прості в обслуговуванні. Їх потрібно лише час від часу чистити від бруду, листя та уламків. Майбутнє, найімовірніше, за альтернативною енергетикою – і зробити вклад у її розвиток може практично кожен. Читайте також: Іван Чубирко привітав жінок зі святом 8-го березня Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...