30 вересня відзначають День всиновлення: майже 500 діток на Закарпатті чекають на родину

30.09.2021 12:42 400 0
30 вересня відзначають День всиновлення: майже 500 діток на Закарпатті чекають на родину

На Закарпатті налічується 2035 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з яких 498 підлягають усиновленню. За 9 місяців усиновлено 35 дітей. З них 26 всиновили громадяни України, 9 – іноземці. За цей же час взято на облік 71 дитину, яка може бути усиновлена. 

Про на брифінгу це розповіла начальниця служби у справах дітей Закарпатської ОДА Світлана Якімеліна. Дітей, які чекають на всиновлення, стверджує вона, усе-таки поменшало. У минулі роки були випадки, коли на регіональний облік брали і по 200 дітей. 

На території області проживає 631 усиновлена дитина. За кожною з них здійснюється контроль до досягнення 18 років. Ще близько 1400 закарпатських дітей перебувають під опікою та піклуванням. Опікунами переважно стають близькі родичі дитини – бабусі, дідусі, тітки, дядьки, дорослі брати і сестри, хресні батьки. Як правило, вони не дають дозволу віддавати таких діток на всиновлення.

Кожна дитина, яка з різних причин не має родини, яка б про неї подбала, і може бути всиновленою, чекає, що її заберуть. Пані Світлана каже: найменші дітки у Будинку дитини обіймають буквально все, що можна обійняти, і хочуть, щоб їх брали на руки. З ростом дитини росте і її бажання бути у сім’ї.

Існує тенденція, що більшість із тих, хто вирішує всиновити дитя, воліли б узяти до себе зовсім малюка. Та нині на Закарпатті 92% дітей, які підлягають усиновленню – старше шестирічного віку. Діти до трьох років становлять 1,5%.

Якщо говорити про Закарпатську область, діти здебільшого належать до ромської народності. Ряд із них мають інвалідність. Також ті, хто підлягає усиновленню, часто бувають братами і сестрами з однієї сім’ї. З усиновлених за останній час дітей дев’ятьом вдалося зберегти родинні стосунки. Це діти з чотирьох родин. У нові сім’ї забрали по двоє-троє всиновлених діток.

Офіційно намір всиновити дитину в області висловили 39 подружніх пар, а також 7 осіб, які не перебувають у шлюбі, але мають право на всиновлення дитини.

Людям, які хочуть стати всиновлювачами, видають направлення на встановлення контакту – фактично знайомство з дитиною. Направлення діє 10 днів. Був випадок, коли пара мала познайомитися з двома сестрами, які перебували в різних областях, і не вкладалася у цей термін – тоді його продовжили. Але протягом цього часу потенційні всиновлювачі повинні визначитися, забирати дитину чи ні. Далі вони пишуть заяву і починаються суди. Доводиться розривати родинні стосунки, особливо часто – якщо брат чи сестра серйозно хворі. Це питання також розглядає суд. Однак найважче – навіть не всі бюрократичні та судові процедури, а саме підбір дитини.

Цього року на Закарпатті з’явилася перша патронатна сім’я. Світлана Якімеліна каже, що недавно мала щодо неї розмову, бо була інформація, що по Україні були затримки з виплатами патронатним вихователям, однак на Закарпатті такого не траплялося. І вихователька, і діти щасливі. Для вихованців, які невдовзі отримають статус, вже шукають родину, у яку їх можна буде влаштувати як усиновлених.

У дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях області наразі є 383 вихованці. Також залишилися 5 інтернатних закладів, де утримується 191 дитина. Сюди належить один Будинок дитини (для дітей до 4 років) і три заклади соціального захисту. У зв’язку з реформою деінституціалізації дитячий інтернат, підпорядкований управлінню освіти, залишився тільки у Чинадіїєві.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...