3 січня - яким святим молитися сьогодні, перелік прикмет та заборон дня

03.01.2022 08:24 986 0
3 січня - яким святим молитися сьогодні, перелік прикмет  та заборон дня

На календарі 3 січня православні та просто віруючі сьогодні  відзначають свято Петра-полукорма. Що відомопро це свято?

 

Майбутній митрополит Петро народився на Волині в благочестивій родині. В юнацтві прийняв чернечий постриг, а потім покинув монастир і заснував свою обитель на річці Раті. Незабаром прославився, завдяки своїм подвигам. 

У 1308 році патріарх Константинопольський звів Петра на російську митрополію. Йому довелося нелегко, але зумів під татарським ярмом переконати людей сповідувати християнську віру і зберегти релігію. Помер святий в 1326 році.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 3 січня - Петро-полукорм.

Православне свято 3 січня - день пам'яті святої мучениці Іуліанії

Іуліанія народилася в Нікомідії, в сім'ї язичника. У віці дев'яти років була заручена, але в силу гострого розуму і кмітливості, вчасно усвідомила обман язичницької віри і таємно прийняла Хрещення.

Коли настав день весілля, Іуліанія відмовилася виходити заміж. Батько жорстоко побив її і віддав на суд єпарху, яким виявився наречений дівчини. Той умовляв її зробити весільний обряд і обіцяв, що не буде примушувати до зміни віри. Дівчина вважала за краще прийняти муки.

Святу довго катували, але Господь весь час зцілював її і давав нові сили. Бачачи це, багато чоловіків і жінок повірили в диво і самі сповідували християнство. Їх усіх стратили, як і мученицю Іуліанію.

Прикмети 3 січня

  • снігопад і замети 3 січня - майбутній рік виявиться врожайним;
  • холод і мало снігу - літо буде спекотним і сухим;
  • відлуння в лісі чітко чутно - до сильних морозів;
  • світанок яскраво-червоного кольору - скоро буде хуртовина.

Що сьогодні не можна робити

Наші предки вірили, що саме в цей день не можна нікому бажати щастя і здоров'я, інакше все трапиться навпаки. Також не потрібно нічого обіцяти і піднімати з землі будь-які предмети - ризикуєте втратити те, що вам дорого. Не рекомендується підглядати і підслуховувати, навіть якщо дуже хочеться - обзаведетеся проблемами зі слухом і зором.

Що можна робити 3 січня

Православні віруючі сьогодні моляться святому Петру про благополуччя в родині. Існує повір'я, що якщо 3 січня пов'язати на руку червону нитку, то ви отримаєте захист від нечистої сили.

Наші предки в цей день підраховували свої запаси на зиму і розподіляли так, щоб їх вистачило до весни. Те ж саме можете зробити і ви, затіявши генеральне прибирання.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...