25 січня 2022 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

25.01.2022 09:20 390 0
25 січня 2022 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

25 січня - 25-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 340 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 12 січня Юліанського календаря.

У цей день у світі відзначають День щасливих сніговиків. В Україні - День студента.

У США - День штату Флорида, День фториду, День протилежності, День інфузійної медсестри, День ірландської кави, День планування відпустки, День власної кімнати, День спостереження за погодою, День "Говоріть голосніше і домагайтеся успіху", в Гондурасі - Жіночий день, в Єгипті - День поліції, в Індії - День штату Хімачал-Прадеш, День виборців, День туризму, в Індонезії - День харчування, в Шотландії - ніч Бернса, Фестиваль вогню "Апхелліо", в Єгипті - День революції 2011 року, в Анголі - День міста Луанда, в Уельсі - День святої Двінвен.

Пам'ятні дати 25 січня, річниці та події

У 1500 році в цей день європейці вперше ступили на землю Бразилії. Слава належить Вісенте Яньесу Пінсону, іспанському мореплавцю, досліднику і конкістадору.

У 1533 році англійський король Генріх VIII таємно одружився з Анною Болейн, за що пізніше був відлучений від церкви. Анна до заміжжя - Маркіза Пембрук у власному праві. Мати другої правлячої королеви Англії, Єлизавети I Англійської. Шлюб Генріха і Анни, а також її послідувала страта, зробили її ключовою фігурою політичних і релігійних потрясінь, що поклали початок Реформації в Англії

Сімейні свята у 2022 році: дні календаря для всіх членів сім'їУ 1554 році в цей день - Святого Павла - на південному сході Бразилії, в долині річки Тіете, португальськими єзуїтами було засновано місто Сан-Паулу.

У 1658 році губернатор Нового Амстердама заборонив теніс, оскільки той відволікав людей від богослужінь.

У 1799 році в США була запатентована механічна сівалка.

У 1858 році "Весільний марш" Мендельсона отримав путівку в життя.

Всесвітньо визнаний твір було написано в 1843 році для вистави Шекспіра "Сон в літню ніч" і великої популярності тоді не отримав. Але через п'ятнадцять років відбулася подія, яка стала для цього твору доленосним. Англійська принцеса Вікторія Адельгейд при підготовці до свого одруження з кронпринцем Пруссії Фрідріхом Вільгельмом IV дуже серйозно поставилася до вибору музичного супроводу.

Вона особисто вибрала два маршу. Під один з них в пам'ятний день королівського весілля - 25 січня 1858 року - сімнадцятирічну наречену повели до вівтаря. Це був "Весільний хор" з опери Вагнера "Лоенгрін". А з церкви новоявлене подружжя виходило під торжествуючі звуки мелодії з поеми "Сон в літню ніч". З цього дня марш Мендельсона став найпопулярнішим весільним маршем. Доля "Весільного хору" Вагнера склалася менш вдало.

У 1878 році в Лейденському університеті відкрилася перша в світі кафедра теоретичної фізики.

У 1915 році винахідник Олександр Белл провів перший трансамериканський сеанс телефонного зв'язку Нью-Йорк - Сан-Франциско.

У 1917 році біля берегів Ірландії на німецькій міні підірвався Англійський лайнер "Лаурентік", що перевозив 3211 злитків золота. 350 людей загинули. З 1917 по 1923 роки було піднято на поверхню 3186 злитків. Решта донині не знайдені.

У 1919 році в Нью-Йорку був відкритий найбільший готель у світі "Пенсільванія" на 2200 номерів.

У 1924 році в Шамоні відкрилися перші зимові Олімпійські ігри. Це сталося біля самого підніжжя Монблану, змагання офіційно називалися "Тиждень зимового спорту, присвячений майбутній VIII Олімпіаді в Парижі". На перші Олімпійські змагання з'їхалися 258 спортсменів (у тому числі 13 жінок) з 16 країн. Німеччину, як призвідницю Першої світової війни, до участі не допустили, тоді як її колишні союзниці, Австрія та Угорщина, запрошення отримали. Програма заходу в Шамоні включала лижний спорт, швидкісний біг і фігурне катання, а також хокей.

У неофіційному командному заліку всіх обійшла Норвегія, яка завоювала вдвічі більше очок, ніж фіни, що зайняли друге місце. Після закінчення цих перших зимових Ігор представники всіх країн-учасниць визнали проведення зимових Олімпіад доцільним і перспективним, а в 1925 році МОК прийняв остаточне рішення про регулярне проведення зимових Олімпійських ігор, і першими з них заднім числом були визнані змагання, що пройшли в Шамоні в 1924 році.

У 1949 році в Ізраїлі були проведені перші парламентські вибори.

Місячний посівний календар на 2022: вдалі дні для роботи в саду і теплиціУ 1949 році в цей день вперше була вручена американська телевізійна премія "Еммі".

У 1955 році вчені Колумбійського університету створили ядерний годинник, що показує час з похибкою 1 секунда в 300 років.

У 1992 році в Каліфорнійському Окленді Англійський атлет Стів Баклі першим в історії метнув спис сучасної конструкції далі 90 метрів.

У 1999 році близько тисячі людей загинули через землетрус в Колумбії.

У 2000 році у Валенсії було представлено найбільший в світі рушник - розмірами 9,4 на 14,46 метра і вагою 67 кг.

У 2004 році на поверхню Марса здійснив посадку другий американський марсохід "Оппортьюніті".

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 25 січня вшановує пам'ять великомучениці Тетяни Римської. Вона є покровителькою студентів. У народі свято назвали Тетянин день

Що сьогодні не можна робити

Не можна відмовляти в допомозі. Ще не можна конфліктувати, особливо з близькими людьми. Свято не можна зустрічати в безладді. Заздалегідь потрібно прибратися. 

Прикмети на 25 січня      

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • небо зоряне - до ранньої весни;
  • морозна і ясна погода - до хорошого врожаю;
  • тепло і снігопад - до неврожаю;
  • йде сніг - літо буде дощовим.

Іменини 25 січня 

Іменини у Петра, Сави, Тетяни, Іллі та Макара.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!