Яке свято 24 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються День народження газованої води, Міжнародний день ветеринарного лікаря, Міжнародний день настільних ігор, Міжнародний день солідарності молоді, Всесвітній день захисту лабораторних тварин, Всесвітній день тай-цзі і цигун, День модної революції, Міжнародний день скульптури, Всесвітній тиждень імунізації, Всесвітній день боротьби з менінгітом, Міжнародний день багатосторонності і дипломатії в ім'я миру. У США - День Боба Віллса, День незалежного книжкового магазину, День переробки, День відкриття басейну, День «Врятуйте жаб», День поцілунку надії, День спостереження за птахами, День нюху, День сосиски в тісті, День народження ослика Іа-Іа, у Вірменії - День пам'яті жертв геноциду, в Колумбії - День дітей, у Нігері - День згоди, в Індії - День місцевого самоврядування, День розширення політичних прав жінок, у Монголії - День генералів, у Гамбії - День Республіки, в Непалі - День демократії, у Канаді, Австралії - День Капхенської битви.

Пам'ятні дати 24 квітня, річниці та події

У 1800 році президент США Джон Адамс заснував Бібліотеку Конгресу, виділивши 5 тисяч доларів на закупівлю книг. Невдовзі вона перетворилася на інститут державного масштабу. А після Другої світової війни бібліотека стала найбільшим міжнародним джерелом інформації у форматі наукового центру. Сьогодні Бібліотека Конгресу працює як потужний бібліографічний центр і як американське агентство з авторського права. У 1833 році в США була запатентована газована вода. Цим «винаходом» світ зобов'язаний британському хіміку, богослову і філософу Джозефу Прістлі, який відкрив одну з властивостей діоксиду вуглецю, за допомогою якого й стало можливим створити газовану воду.
У 1953 році Вінстону Черчіллю присвоїли лицарське звання / фото slavikap.livejournal.com
У 1915 році турецька влада почала масові вбивства, арешти й депортацію вірменської інтелігенції Константинополя. Згодом ця дата стане днем пам'яті жертв геноциду вірмен. У 1953 році англійська королева Єлизавета II присвоїла лицарське звання Вінстону Черчіллю. У 1962 році в США пройшла перша у світі передача телевізійного сигналу між містами через супутник. 24 квітня 1964 року в Копенгагені була обезголовлена Русалонька - один із найвідоміших символів Копенгагена і всесвітньо відома пам'ятка для туристів. Жителі та гості Копенгагена в цей день були вражені виглядом обезголовленої Русалоньки, героїні Андерсена. Її образ був втілений у бронзі скульптором Едвардом Еріксеном у 1913 році на валуні біля набережної Лангеліньє. Голову Русалоньки так і не знайшли - довелося створювати нову. З приводу цього акту вандалізму ходили чутки, що його скоїв раніше судимий «художник-ситуаціоніст» Йорген Наш. Пізніше, у своїй книзі 1997 року, Наш підтвердив, що скульптура стала жертвою його боротьби з «віджилим класичним мистецтвом». Варто зазначити, що в долі Русалоньки напад Наша виявився не першим і, на жаль, не останнім. У 1961, 1963 і 1976 роках її обливали червоною фарбою, домальовували трусики та бюстгальтер. У 1984 році багатостраждальній скульптурі «ампутували» праву руку. А в 1990 році їй знову майже відпиляли голову. У 1998 році знову відсікли голову, яку цього разу швидко знайшли. А в 2003 році Русалочку скинули у воду. Русалочку завжди відновлювали по зліпку, залишеному її творцем. У 2003 році вийшла версія Windows Server 2003. У 2009 році компанія General Motors офіційно анонсувала припинення випуску автомобілів «Pontiac» і ліквідацію торговельної марки до 2010 року. У 2013 році сталося обвалення будівлі в Саварі (Бангладеш), загинуло 1127 осіб, поранено було понад 2500.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 24 квітня вшановує пам'ять мученика Антипа Пергамського, єпископа. Інші назви свята - «День Антипа», «Повінь», «Водогін».

Що сьогодні не можна робити

День вважався невідповідним для посадок, тому 24 квітня в полі не працювали. Також не рекомендується вишивати, шити, в'язати та займатися іншим рукоділлям.

Прикмети на 24 квітня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день: - дощ - уродять гриби; - пішов сніг - озимі не вродять, а погана погода триватиме ще місяць; - на річці залишився лід - літо буде холодним.