Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

14 вересня треба вирішити усі важливі справи, а закоханим – час подумати про весілля

З цього дня починалися весільні тижні, які тривали до кінця листопада

У церкві 14 вересня шанували пам’ять Семена Стовпника, який також відомий як архімандрит Антіохійський, – розповідає Депо.  Сам Семен прийшов до віри вже у свідомому віці. Народився він у IV столітті, і батьки його були дуже бідними. Семен потрапив в храм, де почув службу і увірував в Бога. Після цього Семен став молитися і просив Господа вказати, як йому жити. Так він вирішив стати ченцем, залишив рідну домівку і спочатку оселився в найближчій обителі, а потім уже пішов в пустелю. Він побудував високий стовп, оселився на ньому, чим позбавив себе можливості для відпочинку. Вдень і вночі Семен стояв на стовпі і молився Богу. Також додавалося найсуворіше – стриманість у їжі. При цьому, згідно з легендою, Семен Стовпник прожив до 100 років і помер під час молитви.

14 вересня починалося бабине літо. Казали, що на Семена зерна з колосків випадають. Хліб після Семена вже не сіяли. Орати можна було тільки до полудня. Відомо також, що на Семена намагалися пускати худобу в поля. Багато роботи було у господинь, яким було потрібно якнайскоріше законсервувати огірки.

Рекомендувалося також закінчити всі справи і провести всі угоди саме до 14 вересня, оскільки після цього дня всі починання будуть невдалими.

Хлопчиків, яким виповнилося чотири роки в цьому році, у цей день садили на коней і катали – так відзначали їхній вступ у доросле життя. Також дітей стригли саме 14 вересня. Вважалося, що полювання в цей день буде дуже вдалим. 14 вересня проводили різні обряди, які допомагали позбутися мух, тарганів та інших неприємних комах.

З цього дня починалися весільні тижні, які тривали до Гурія (28 листопада). 14 вересня переїжджали в нові будинки і відзначали новосілля. Тільки після того, як горщик з вугіллям (в який переселявся домовик) з печі в старому будинку буде принесений в новий, можна було сідати за святковий стіл, не побоюючись, що ця істота буде мстити забудькуватим господарям.

Прикмети 14 вересня:

На Семена колосові не прибрали — вважай пропали.

Якщо дикі гуси летіли в Семен-день – чекай ранньої зими.

На Семена гріх хліб озимий сіяти.

На Симеона Стовпника солять огірки.

Бабине літо сухе — осінь мокра.

Нагадаємо, Мережу підкорює відео на Рахівщині про підйом на Драгобрат (ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...