Головна » Життя

120 000 доларів: на ярмарку продали банан на скотчі (ФОТО)

Роботу італійський художника Мауріціо Каттелани з бананом, приклеєним до стіни скотчем, продали за 120 тисяч доларів на мистецькому ярмарку "Арт-Базель" у Флориді.

Художник не розповів, що робити покупцям, коли банан зіпсується.

Вперше за останні 15 років Каттелана вирішив взяти участь у схожому заході і спеціально до арт-ярмарку створив інсталяцію “Комік” (Comedian) – банан, приклеєний до стіни шматком непрозорого скотча, – пише Bird in flight.

Художник зробив три версії інсталяції, банани для яких він придбав у місцевому супермаркеті. Дві роботи вже купили – за кожну заплатили по 120 тисяч доларів. Угоди уклали так швидко, що третю версію вирішили продати за 150 тисяч доларів якомусь музею або галереї. Обидві установи вже висловили інтерес до покупки.

Якщо ж в результаті ніхто не придбає роботу, в кінці тижня її просто викинуть.

Що відомо про роботу над бананом зі скотчем

Каттелана працював над ідеєю інсталяції близько року. Щоразу під час подорожей художник приклеював банан до стіни готельної кімнати, в якій зупинявся.

Розмірковуючи над скульптурою у вигляді банана, Каттелана створив кілька її версій: банан зі смоли і з бронзи, потім банан, пофарбований бронзовою фарбою. Але цього художнику було недостатньо, і зрештою він повернувся до оригінальної ідеї зі звичайним бананом.

Врешті-решт одного разу я прокинувся і вимовив: “Банан повинен бути бананом”,
– розповів автор інсталяції.

Арт-дилер Еммануель Перрот, що співпрацює з митцем, розповів, що твір “Комік” – не жарт: кожна деталь була ретельно продумана, аж до нахилу кута банана. Арт-дилер зазначив, що банани – “символ міжнародної торгівлі, подвійний сенс і класичне пристосування для гумору”.

Нагадуємо, Об’єднали зусилля: на Іршавщині люди в знак протесту перекрили дорогу (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також: Іршавська РДА офіційно отримала нового голову (РОЗПОРЯДЖЕННЯ)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...