Головна » Життя

Жах для алергіків: На Закарпатті активно цвіте амброзія

Закладений ніс, кашель, червоні очі — часто люди плутають алергічну реакцію з простудою, саме у цей період року квіт амброзії найактивніший.

Пік цвітіння рослини доводиться з кінця липня до вересня. Лікарі зазначають, якщо ж алергію на амброзію вчасно не розпізнати і не лікувати, до “букету” збудників можуть додатися продукти або побутовий пил.
Росте амброзія в основному на пустирях і біля сміття.
— Єдиний метод боротьби — це скошування, – зазначив закарпатський біолог Олег Колесник, – амброзія це рослина закинутих ділянок, там де людина не косить, чи не обробляє.
Щоб зменшити неприємні симптоми від алергії, лікарі радять обов’язково промивати очі і ніс після прогулянки, а ще мити руки і регулярно робити вологе прибирання.
Ну і звісно, уникати контакту з рослиною.
— Структура пилку цієї рослини має надзвичайно агресивну природу. Перше правило, що алергічні до кінця не виліковується, це знає кожен алергік, друге правило і принцип лікування — це запобігати контакту з алергеном. Планувати відпочинок чи відпустки, що б менше контактувати з алергеном, – розповідає закарпатський лікар-алерголог Алла Сіра.
Отож, як зменшити ускладнення від алергії підчас цвітіння амброзії?
Приймати душ не менше двох-трьох разів на добу із обов’язковим миттям волосся,
Менше перебувати на «природі», де вплив цвітіння сильніший,
Приходячи додому одразу переодягати вуличний одяг на домашній, та прати вуличний одяг якомога частіше,
Для зручності проведення щоденного вологого прибирання варто прибрати всі коври з підлоги та по можливості всі зайві текстильні предмети інтер’єру.
Сушити речі варто лише вдома, адже на вулиці на них може осідати пилок,
Якщо в родині є домашні тварини, їх також слід купати.

Реклама
Реклама