Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Завтра, 02 грудня, закарпатські католики відзначають першу неділю Адвенту

Адвент — перше свято римсько-католицького року.

Адвент (від лат. adventus — пришестя) — передріздвяний час, до якого приурочені численні обряди і звичаї. Адвент — час очікування Різдва Христового.

Тривалість Адвента близько чотирьох тижнів, що включає, як правило, 4 неділі, іншими словами, 3 повні тижня з додаванням від 1 до 6 днів в залежності від того, на якій день тижня припадає Різдво.

Під час Адвенту в храмах рано вранці служиться Свята Меса в честь Пресвятої Діви Марії — «рората». Символом цієї меси є запалена свічка, яка освітлює шлях йдуть в церкву до сходу сонця. Щоб свічка не згасла, її поміщають у спеціальний ліхтарик з прозорими віконцями.

Вінок Адвента

Це символ Адвента, що виражає шлях очікування Спасителя. Він складається з великого кола, в який вплетені гілки сосни або ялинки. У вінок вставлені чотири свічки (вони можуть бути різної висоти), які позначають чотири тижні Адвенту. Свічку – або дві, три або чотири свічки – можна запалити на початку Євхаристійного богослужіння, після проповіді або в іншій доречний момент. Такий вінок можна поставити і вдома, де вся родина буде збиратися навколо нього на молитву.

Нагадаємо,  Святий Миколай відкриє свою резиденцію і на Закарпатті

Читайте також: Закарпатський хлопчик потребує допомоги

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...