Головна » Життя

Завдяки ініціативі Віктора Медведчука Україна і РФ починають міжпарламентський діалог

«Міжпарламентському діалогу між депутатами країн – учасниць "нормандського формату" бути» – так коротко можна охарактеризувати підсумки зустрічі голови Державної Думи В'ячеслава Володіна з головою Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком.

Як заявив В’ячеслав Володін, головна мета переговорів, що відбулися, – реалізація формату парламентського виміру, в рамках якого обговорюватимуться проблеми, що хвилюють народи Росії та України. «Нам вкрай важливо, щоб ситуація не лише нормалізувалася, а й були виконані Мінські угоди. Зважаючи на це завдання, ми почали діалог. Ви знаєте, що він був з ініціативи нашого президента Володимира Володимировича Путіна, який запропонував Думі приєднатися до цієї розмови», – сказав голова Держдуми.

Зі свого боку Віктор Медведчук, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція», зазначив, що для вирішення проблем на Сході України люди вже давно чекають подібного діалогу. «…Сьогодні для нас, для України, мир на Донбасі – це головне завдання. Завдання, яке сприймають як проблемне більше 70% населення нашої країни… І сьогодні ми обговорювали саме цю ідею – ідею щодо парламентського виміру “нормандського формату”», – розповів Віктор Медведчук.

Політик також підкреслив важливу роль законодавчої влади для реалізації мирних ініціатив. «Саме парламенти цих країн, на наш погляд, можуть внести свою лепту у виконання Мінських угод, посприяти “нормандського формату” в пошуках і реалізації мирних ініціатив», – зазначив Віктор Медведчук. Він також підкреслив, що роль парламенту України в питаннях реалізації Мінських угод дуже велика: «Хоча б з тієї причини, що форма державного устрою України – це парламентсько-президентська форма правління. І тому від парламенту залежить сьогодні ухвалення законів, які лежать в основі політичної частини Мінських угод. Це прийняття закону про амністію, закону про особливий статус, змін до Конституції, що стосуються особливого статусу, а також закону про вибори. Тому допомога парламентаріям України, сприяння і допомога, які можуть надати і Державна Дума РФ, і парламенти Франції та Німеччини, вона буде дуже великою».

Голова Державної Думи В’ячеслав Володін запевнив, що в рамках парламентського виміру “нормандського формату” депутати Держдуми разом із колегами з Франції та Німеччини намагатимуться робити все, щоб Мінські угоди були реалізовані. Він також наголосив на важливості діалогу, що відбувся між парламентаріями РФ і України, зауваживши, що цей діалог «буде засновано на принципі невтручання у справи суверенних держав, на принципах відкритості, дружби і відсутності подвійних стандартів».

Віктор Медведчук додав, що цей діалог має будуватися також на принципах добросусідства. Політик зазначив, що партія «Опозиційна платформа – За життя» одним із головних своїх програмних завдань визначила відновлення відносин із РФ, відновлення відносин з іншими країнами СНД.

Віктор Медведчук підкреслив, що в інтересах наших країн і наших громадян відновити діалог – той діалог, який завжди був між РФ та Україною.

Як відомо, 20 грудня перший заступник голови уряду Російської Федерації, міністр фінансів РФ Антон Силуанов провів зустріч з головою Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», депутатом Верховної Ради України Віктором Медведчуком. До них приєднався президент РФ Володимир Путін. Під час бесіди з Віктором Медведчуком глава Російської Федерації назвав «хорошою ідеєю надати парламентський вимір “нормандському формату”» і заявив, що впевнений у позитивній реакції російських парламентаріїв на створення такого міжпарламентського діалогу.

Нагадаємо, Віктор Медведчук, народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», у листопаді очолив Міжфракційне депутатське об’єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція».

 загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...