Головна » Політика

Захід і Схід – ми всі діти України! Давайте “зшивати” країну, а не розділяти її на Захід і Схід!

Для того, щоб зупинити війну і вивести Україну з періоду стагнації, необхідно зупинити розбіжності в суспільстві, перезапустити владу і вибрати новий курс розвитку держави. Таку думку висловив народний депутат і лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович в прямому ефірі телеканалу NewsOne.

«Нам не потрібні вибори заради виборів. Партія «За життя» не збирається когось перемагати, щоб усіх пересаджати або перебити. Зараз нам потрібно об’єднати зусилля для створення сильної і могутньої України. Ми зобов’язані сісти за один стіл, щоб це втілити в життя. При наявності розбіжностей ми можемо в сторонці «набити один одному пику, випити», але повернутися за стіл для побудови країни. Політикам треба забути про політичні розборки і будувати країну. Зараз Україна опинилася на передостанньому місці в світі за рівнем щастя. Але я не вірю в погане майбутнє України, я вірю в сильну і могутню Україну, я вірю в те, що ми сядемо за один стіл. З ким необхідно я сяду за один стіл і буду домовлятися», – зазначив політик.

Він розповів, що партія «За життя» вже розробила концепцію виходу країни з економічної кризи, яка найближчим часом буде представлена і на Заході, і в Україні.

«Затягування вирішення актуальних проблем, забирає у нас шматочок країни. Нам потрібно визначитися: ми хочемо мати рацію або бути щасливими? Влада настільки зігнула народ, зламала віру людей, що ми потребуємо хоча б невеликий привід для позитиву і посмішки. Нам потрібно самоствердження України. Партія «За життя» вже розробила концепцію виходу України з кризи, яку ми будемо представляти і на Заході, і в Україні в найближчому майбутньому. Європа – союзник України, вона також хоче, щоб наша країна не воювала. Тому треба притягувати їх до нас: треба працювати з європейськими інституціями, європейськими політиками і треба доводити їм, що у нас, крім тих, кого вони вважають запеклими злодіями, є нові люди», – підкреслив парламентарій.

Народний депутат вважає, що нинішня Верховна Рада приймає закони, які спрямовані не на розвиток України, а на занепад країни. Як приклад Вадим Рабинович навів освітню реформу уряду, яку він назвав «антинародною» і «антиосвітньою».

«Сьогодні парламент приймає закони, які є антиукраїнськими і антинародними. Закон, за яким забороняють вчитися на рідній мові, а кількість годин алгебри, геометрії, фізики скорочується, все об’єднують в один предмет, зате години фізкультури збільшуються, – є антиосвітнім. Із нас що, здорових і сильних рабів хочуть зробити? Розпорядження про вхід студентам в гуртожиток без обмеження за часом взагалі призведе до морального занепаду», – обурився народний депутат.

Вадим Рабинович вкотре закликав політиків припинити роз’єднання України на Захід і Схід, а замість цього сісти за один стіл і почати «зшивати» державу.

«Нам потрібно спокійно добиватися нашого конституційного права піти на вибори і вибрати ту владу, яку ми хочемо. Після цього нам треба переписати Конституцію, щоб її написали вже люди, які живуть в XXI столітті: з усіх верств суспільства і з усіх областей. Треба припинити найстрашніше – роз’єднання України. У нас завжди перемога однієї партії і однієї влади була перемогою Сходу над Заходом або Заходу над Сходом. Це найжахливіше, що не дає Україні розвиватися. Я сам проводжу велику роботу, звертаюся до людей, зокрема до націоналістів, із закликом забути про це умовне розмежування. Давайте шукати те, що нас зближує. Давайте «зшивати» державу Україну. Давайте не будемо шукати опудал в одній частині країни і опудал в інший. А навпаки – всіх будемо садити за один стіл. Ми – діти однієї країни. Не можна розділяти її на частини, давайте разом країну об’єднувати», – закликав Рабинович.

Крім того, політик закликав об’єднувати електорати Заходу і Сходу для побудови сильної і економічно розвиненої України.

«Давайте об’єднувати електорати. Я зараз працюю над тим, щоб в партію «За життя» зайшло якомога більше людей із Західної України. Ми відкрили у Львові, в Рівному, в Ужгороді відділення партії. Щоб не було перекосів в одну сторону: Заходу або Сходу. Я буду запрошувати всіх, кого можу. Ми одна країна. Нас однаково грабують: у Львові та в Одесі, в Харкові і в Рівному. Однаково грабують, бо зуміли нас розвести. Як тільки ми зійдемося, сядемо в Києві за один стіл – вважайте, немає більше влади, яка нас грабувала. Можна спокійно напрацьовувати, нехай болючі для когось, але варіанти економічного розвитку України», – зазначив Вадим Рабинович.

Він упевнений, що загальнонаціональний компроміс також необхідний у вирішенні питання про деокупацію Донбасу, в справі якої в першу чергу необхідно зняти економічну блокаду і повернути підприємства  під юрисдикцію України, які знаходяться на непідконтрольній території.

«Те ж саме з конфліктом на Донбасі. Який закон про реінтеграцію? Закони про реінтеграцію Донбасу не містять ті інструменти, які допоможуть деокупувати ці території. Треба всім спокійно зробити крок назад. Кожен хоче довести тільки своє, але не виходить так ні в особистому житті, ні в економіці, ні в політиці. Для деокупації сторони повинні рухатися назустріч один одному. Необхідно призупинити неефективну економічну блокаду Донбасу, щоб повернути під юрисдикцію України підприємства», – резюмував Вадим Рабинович.

Ольга АКИНШИНА