Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Закарпатці цієї п’ятниці освячують свічки

15 лютого- свято Стрітення.

Свято Стрітення Господнього – велике, одне за дванадцяти найбільших свят церковного року.

Того дня урочисто згадується подія принесення Господа нашого Ісуса Христа Пресвятою Богородицею до храму. Кожне свято, заичайно ж особливе. У цей день люди не тільки йдуть до церкви, а й освячують свічки.

Стрітенська свічка, тобто свічка , яка є освячена у день свята Стрітення, віддавна має велику пошану у людей. Адже вона наповнена великою духовною силою та Божою благодаттю. Її використовують у багатьох важливих подіях людського життя.

Ця свічка має силу допомагати при стихійних лихах, особливо при грозах. Від цього і дістала назву “громовиця”,”громниця”. Коли в душі неспокій, труднощі в житті – запаліть перед іконою стрітенську свічку і зверніться в молитві до Бога.

Ця свічка приносить заспокоєння і душевний мир. Вона має силу проганяти злих духів, тому її використовують при освяченні житла, робочих та службових приміщень,при інших потребах.З цією свічкою провожають в далеку дорогу рідних і близьких, нею зустрічають батьки молодих при одруженні, нею і проводжають людину в останню дорогу її життя. Особливо коли перед смертю людина тяжко мучиться, то запалена стрітенська свічка полегшує їй перехід до іншого життя.

Цю Свічку завжди намагалися зберігати на протязі року, тому й до храму несли на посвяту не одну, а декілька свічок.

Зокрема, на ужгородщині люди зазвичай святять по три свічки, зв’язані стрічкою. Також вважається, що справжня Стрітенська свічка має бути виготовлена з чистого бджолиного воску. Головна її сила — у щирій молитві. І тоді, як вважають віруючі люди, вона приносить мир і спокій у наші душі при життєвих негараздах.

Марія Кочмарь

Нагадаємо,  Закарпатцям на замітку: як наше життя залежить від харчування (ВІДЕО)

Читайте також:  “Free student”: у Мукачеві представлять освітню програму (ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...
Попередня публікація: