Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Закарпатці разом із головою обласної організації політичної партії “За життя” борються за визволення ужгородця Едварда Чікоша

Уродженця Закарпаття, який очолював протягом п'яти років представництво в Африці і на Середньому Сході одну з найбільших туристичних компаній, вже сьомий рік перебуває в єгипетській в'язниці

Нагадаємо, в країні пірамід і фараонів під керівництвом закарпатця Едварда Чікоша будувалися готелі, а десятки екскурсійних автобусів перевозили з Єгипту охочих ступити на святу землю сучасних пілігримів. У березні 2011 року Чікош планував розширення підприємства, думав відкрити ще кілька 5-зіркових готелів в Єгипті. А це означало не просто зростання добробут компанії, але і таке важливе для самих єгиптян збільшення кількості робочих місць…

За матеріалом журналіста Асі Глуцької за цілком абсурдним збігом обставин, біда прийшла тоді, коли її ніхто зовсім не очікував … Кількома місяцями після того, як Чікош обговорив свої плани з пресою, під час проходження ізраїльсько-єгипетського кордону в місті Таба, був затриманий громадянин Ізраїлю, Моаді Захалка. У нього в багажі було виявлено дерев’яна конструкція у вигляді хреста. Хрест був порожній, і передбачав місце для зберігання. На контрольно-пропускному пункті з’ясувалося, що всередині хреста знаходиться зброя – АК-47 і 59 патронів до нього. Захалка заявив, що хрест призначений для офіційного представника турфірми, яку представляв Едвард Чікош. Що знаходиться всередині хреста сам Захалка, нібито, не знав. Подарунок для Чікоша йому передав водій ізраїльського автобуса Алі Атраш. У той же день був зроблений дзвінок Едварду Чікошу. По телефону його запитали, чи не чекає він подарунка? Чікош, як повідомляє його близький друг і соратник по бізнесу Сергій Буртин, дійсно чекав подарунок у вигляді дерев’яного хреста, тому відповів ствердно. Через кілька днів Чікоша заарештували як представника турфірми, юзер якої несанкціоновано перевозив зброю … Ситуація ускладнювалася тим, що в Єгипті напередодні відбулася революція, і представники влади також користувалися зброєю марки АК-47. “Основний упор поліція робила на те, що зброю, знайдену у контрабандиста, дуже схоже на те, яке використовує єгипетська армія. Ось Чікоша і звинуватили в тому, що нібито він з угрупованням (затриманим контрабандистом і ще кимось в Ізраїлі) вирішив влаштувати в Єгипті хаос і безладдя від імені єгипетської армії. Можливо, навіть вчинити терористичний акт “, – розповідав в інтерв’ю газеті “Факти” майже п’ятирічної давності колега Чікоша, Віктор Емільянов.

Підтримати Едварда Чікоша вирішили небайдужі закарпатці, серед яких голова Закарпатської регіональної обласної організації політичної партії “За життя”, депутат Закарпатської облради Іван Чубирко разом зі своїм товаришем Михайлом Лауруком, який проживає в Румунії. Разом вони зустрілися в Бухаресті з Його Високоповажністю послом Єгипту в Румунії Салах А. Ель-Садек, який є другом Президента Єгипту Абдул-Фаттах Халіл Ас-Сісі і передали прохання про помилування Едварда Чікоша, яке написане на ім‘я Президента Єгипту.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук Іван Чубирко підкреслив, що закарпатець Едвард Чікош був незаконно засуджений за сфальсифікованими звинуваченнями тодішньою владою (так звані “Браття мусульмани”), яка незаконно в результаті військового перевороту, прийшла до влади в Єгипті у 2011-му році. Ужгородець отримав термін 25 років тюрми, з яких 6-ть уже знаходиться у в’язниці, він сподівався на кваліфіковану допомогу дипломатів. Нажаль ніхто їі так і не надав. На прохання рідних і друзів Едварда ініціативна група закарпатців вирішила допомогти у вирішенні цього надскладного питання через особисті відносини. За словами Івана Чубирка, за останні дні великого резонансу набрала інформація про те, чим займається наш дипломат у Гамбурзі.
Замість того, щоб допомагати українцям він тиражує фотографії торту з надписом “Mein Kampf” і пости про те, який народ потрібно знищувати, а який повинен існувати.

 

 

Я переконаний що таких, так званих консулів, одні з яких займаються контрабандою сигарет під дипломатичними пломбами, інші особистими питаннями або пропагандою нацистських ідей в дипломатичних колах Украіни, на жаль, дуже багато було і раніше, є і зараз.
Якби 
Анатолий Шарий не оприлюднив цю інформацію, то ситуація залишалася б такою і надалі.
Натомість багато наших громадян
, які знаходяться за кордоном і потрапляють в різні складні ситуації не можуть отримати кваліфіковану дипломатичну допомогу, тому що консули та інші працівники дипустанов зайняті особистими справами.
Будемо сподіватися і молити Бога
, що нам вдасться допомогти Едварду у його боротьбі за справедливість і незабаром він опиниться вдома на Закарпатті”, – зазначив Іван Чубирко.

Реклама
Реклама