Головна » Культура

Закарпатські бібліотекарі стали учасниками навчального курсу, що проходив у Львові

Минулий тиждень став тренінгом для представників бібліотек та громадських організацій з 7-ми областей України. Навчання відбувались у Львові, зорганізоване Міжнародною організацією IREX в рамках проекту ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»)

Учасниками навчального курсу стала й Виноградівська центральна бібліотека (ЦРБ) в партнерстві з БФ «Центр громадських ініціатив».

Навчання дало учасникам можливість ознайомитись з аспектами реформи децентралізації, її суттю, перевагами та шляхами втілення.

Загалом, контингент слухацької аудиторії склався з представників уже створених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та таких, де реформа ще не відбулося. Це дало можливість відтворити конструктивний діалог та поділитися набутим досвідом.

Окремою гілкою навчання, що проводила менеджер проекту IREX/ПУЛЬС Любов Квасюк, стала зустріч з експертами – представниками створених ОТГ. В стилі «живої бібліотеки» спеціалісти відповідали на питання, розповідали про реформу децентралізації, що вкрай важлива для України і вже змінює країну на краще.

Також була закцентована увага на роботі із ЗМІ. Позаяк, ретранслятором будь-яких змін чи то в країні, чи то в громаді є саме засоби масової інформації. Так, Тамара Козицька керівник Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек зауважила: «Якщо ви провели захід, про який суспільство не почуло – вважайте, що його не було».

Вільне спілкування, інтелектуальні ігри, об’єктивна інформація – пласт знань, що учасники проекту повезли з собою з метою подальшої просвітницької роботи серед населення у своїх регіонах. Це в черговий раз доводить, що бібліотека трансформуючись у сучасний інформаційний пункт є незамінною складовою в структурі кожної об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

Як зауважила Любов Квасюк:

«Наша робота спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації. Найкращим комунікатором у даному питанні є саме представники бібліотек та громадських організацій. Адже вони працюють безпосередньо з громадськістю і тому зможуть донести інформацію на місцях у своїх населених пунктах. Це дасть можливість ознайомити суспільство з перевагами створення та розвитку ОТГ».

Як результат, на базі Виноградівської центральної районної бібліотеки (ЦРБ), найближчим часом, буде створено інформаційний центр з питань реформи місцевого самоврядування в Україні загалом та на місцевому рівні.

59904af8dcdf2-20813551-1627236843964013-1971944163-o 59904af8e31e8-20839727-1627236840630680-1868953043-o

А з жовтня місяця бібліотечні працівники впроваджують ряд інформаційно-просвітницьких заходів. В якому кожен мешканець міста та району матиме можливість прийняти участь. Це дасть можливість не тільки отримати інформацію про хід децентралізації влади, а й поспілкуватися з юристами, експертами та представниками вже створених ОТГ. Про дати відповідних акцій буде повідомлено на сайті бібліотеки та у ЗМІ.

 

Закарпаття представили: бібліотеки районного рівня – Хустська, Іршавська, Перечинська, Виноградівська, Тячівська; благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» та Хустське агентство регіонального розвитку ХАРР «Хуст – Європа – Центр».

Виноградівську центральну районну бібліотеку (ЦРБ) представили: директор Виноградівської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Вашкеба Катерина Гейзівна та провідний бібліотекар ЦРБ Світлана Кедик.

За матеріалами : https://pmg.ua