Який вид громадського транспорту обирають закарпатці?

04.10.2017 20:01 109 0
Який вид громадського транспорту обирають закарпатці?
Наприкінці робочого тижня рейсові автобуси, які прямують на далекі відстані, переповнені вщент. Сотні студентів намагаються потрапити додому, ті, хто працює в Ужгороді повертається до родини або ж їде в гості до родичів. Щоб взяти квиток із сидячим місцем до Рахова, наприклад, потрібно взяти квиток ще в середу, переплативши при цьому за попередній продаж. За багаж також потрібно заплатити. Але навіть окремий квиток на валізу не означає, що ви не будете їхати всю дорогу з цією самою валізою під ногами. Водій може просто не дозволити поставити її в багажне відділення, мотивуючи тим, що він не виходитиме, щоб віддати вам ваші речі, якщо вам потрібно вийти не на автостанції. Традиційно найбільше нарікань на автобуси та водіїв рейсу «Ужгород-Чернівці». Часто, купуючи квитки з місцями, цих місць в автобусі нема. Або ж водії не пускають в автобус людей, у квитку яких написано «Без місця». Варто також підкреслити, що це найпопулярніший рейс в напрямку Хуст-Тячів-Рахів-Ясіня, адже він виїжджає з Ужгорода о 20:00.
«Я їжджу тільки чернівецьким автобусом, бо на інший просто не встигаю. Окрім навчання я ще і працюю, тому на інший не встигаю. Щоразу на цьому рейсі трапляються якісь казуси. То автобус взимку замерзне, то водій не пускає в автобус, то сумку змушена класти під ноги. Ні, буває, що водії на цьому рейсі ввічливі і культурні, але це трапляється рідко. Найчастіше пасажирам таки доводиться вислуховувати в свій бік образливі слова», - поділилась Ірина Коломко з Рахова.
Як зазначила дівчина, вона часто шукає варіант поїхати додому за допомогою сервісу «Bla Bla Car». Саме він набирає дедалі більшої популярності в краї. На сайті можна знайти як пасажирів, так і водіїв, які їдуть в тому ж напрямку що і ти і готові взяти вас із собою. Вартість поїздки водій виставляє самостійно. Після бронювання пасажиру і водію приходить смс-повідомлення та лист на електронну пошту, в якому вказаний номер водія чи пасажира, а також вартість поїздки. В користуванні сервіс простий та доступний. Пасажир одразу бачить рейтинг водія, його досвід та відгуки про нього. Так само і з пасажиром. Проте, попри всі переваги такого виду поїздок, всіх охочих дістатись у віддалені райони області він не задовольнить. Не так багато водіїв користуються цим сервісом та зареєстровані на ньому. Крім того, далеко не всі пасажири знають про нього.
«Я зовсім нещодавно дізналась про «Bla Bla Car». Мені розповіла колега. Але я якось забула про цей факт. А от коли наш автобус зламався у полі, за вікном було +5, а в салон - +8, то саме на сайті я знайшла попутників, які забрали мене. Але кожного дня так їздити не виходить. Щодня я доїжджаю на роботу з Мукачева в Хуст і мені потрібно бути впевненою, що на 9 ранку я вже буду на місці. Саме тому я користають рейсовими автобусами. Вони приїжджають бульш-менш вчасно», - розповіла Надія Панченко з Мукачева.
Не меншою популярністю на Закарпатті користуються приватні перевізники, які гучно та активно закликають до поїздки з ними. Зустріти їх можна поблизу автовокзалу в Ужгороді та Мукачеві, біля готелю «Закарпаття» та біля обласної лікарні. З кожної названої точки водії їдуть у різних напрямках. Проте, попри відносну зручність та швидкість, водій не має жодних дозвільних документів, не підпорядковується правилам перевезення пасажирів. Студенти старших курсів практикують свій варіант «Bla Bla Car». Вони просто скидаються на бензин, якщо всі живуть в одному місті чи районі.
«Так виходить дуже дешево та зручно, але потрібно підлаштовуватись під інших. Проте, такі поїздки завжди веселі, можна пожартувати, подурачитись. А ще можна зупинитись де хочеш, погуляти», - сказав Віктор Пентьо з Іршави.
Саме таким способом вони з однокурсниками та друзями їздять додому на вихідні. Найменше закарпатці їздять автостопом. Такий спосіб дістатись додому у нас не поширений. Користуються ним вкрай рідко, тільки у виняткових ситуаціях. Дівчата, наприклад, бояться підсідати до чужих людей, хлопці ж також віддають перевагу іншим видам транспорту. Як кажуть самі водії, найчастіше підбираються саме одного пасажира. Потім найімовірніше зупиняться парі хлопець і дівчина, потім двоє дівчат. В останню чергу зупиняться двом хлопцям чи мужчинам. Підсумовуючи все вищенаписане, наші співвітчизники віддають перевагу традиційним автобусам. Не стануть на заваді цьому ані холод та бруд у салоні, ані часті поломки. На другому місці – приватні перевізники. На третьому - новомодний сервіс для пошуку попутників «Bla Bla Car» та його варіації. Останній у переліку – автостоп. За матеріалами: https://goloskarpat.info

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!