Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Виступ Віктора Медведчука на всеукраїнському з’їзді «Опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ» (ВІДЕО)

Віктор Медведчук ініціював подачу в парламент закону про списання заборгованостей українців.

Шановні друзі! Шановні однодумці!

Ми вступили у виборчу кампанію. Це буде найтриваліша кампанія за всі роки незалежності. Вона триватиме до кінця року: спочатку президентська, потім парламентська. І вже сьогодні, на превеликий жаль, ми бачимо, що це буде найбільш напружена, найжорсткіша, що переходить в стадію жорстокої, та найбрудніша кампанія.

Стратегічне завдання, яке стоїть перед «Опозиційною платформою – За життя», перед її кандидатом Юрієм Анатолійовичем Бойко, – покласти край беззаконню чинної влади. І поточний 2019 рік дає нам всім для цього реальний шанс. Наші головні вороги: бойові дії на Донбасі, тарифний геноцид, корупція у владі, кримінальне свавілля, радикальний націоналізм, зовнішнє управління заокеанських господарів київської влади, бідність людей і соціальна несправедливість.

Чинна влада створила обставини, при яких розмови про розкол перейшли в розділ і розпад країни. Крим, неконтрольовані території Донбасу. Влада своєю політикою намагається знищити, зламати свідомість мільйонів громадян нашої країни. Вони намагаються знищити нашу історичну пам’ять, нашу віру, нашу свідомість того, що і яким чином ми повинні жити. Вони намагаються нав’язати нам розкол в душах і серцях. Політика влади, яку проводять сьогодні ті, які при ній знаходяться, є нестерпною. І їй має бути покладено край.

Сьогодні свавілля чинної влади, яка визначає і заганяє в глухий кут мільйони наших громадян. Влада, яка намагається позбавити права наших людей говорити рідною мовою. Влада, яка ігнорує Основний Закон – Конституцію, яка ввела останні роки повний правове свавілля. Вдумайтеся, позбавляючи права говорити рідною мовою, влада ігнорує (і робить це злочинно) норми статті Конституції, яка передбачає, що український народ – це громадяни всіх національностей, що живуть на території України. А частина третя статті 10 говорить про те, що на території України гарантується вільний розвиток, використання (підкреслюю) і захист російської та інших мов національних меншин. На це ніхто сьогодні у владі не звертає уваги. Це повністю ігнорується, як і ігноруються норми Конституції щодо таких понять і священних свобод, і прав, прописаних в Основному Законі, як свобода віросповідання, відділення церкви від держави. Коли на власні очі, в порушення чинного законодавства й Основного Закону, інститути державної влади на чолі з президентом, парламентом і урядом вирішили створити свою так звану незалежну, автокефальну церкву. Ми повинні стати на захист єдиної канонічної православної церкви, очолюваної Його Блаженством митрополитом Онуфрієм. Це наше завдання, це наш борг перед вірянами України, які розуміють, що таке православ’я, що таке автокефальність і незалежність.

Більш того, цинізм цієї влади полягає ще і в тому, що вона, продовжуючи цю політику правового свавілля, проштовхує такі норми в Конституції (і це буде відбуватися буквально на днях), коли вносяться зміни, що стосуються так званого майбутнього нашої країни – курсу в НАТО. Вносячи ці зміни, ігноруючи все, що може бути принципово і гідністю людського життя, вони намагаються це внести, починаючи з преамбули нашої Конституції. І вдумайтеся, в розділ, де мова йде про те, що з метою збереження громадянської злагоди на землі України (так звучить цей текст в Основному Законі сьогодні), додається, що саме з цією метою Україна повинні йти в НАТО. В той Північноатлантичний альянс, який за результатами соціологічних досліджень в останні два роки не набирає більш як 40-42% підтримки. А 35-36% категорично виступають проти НАТО. З метою якого громадянської злагоди влада намагається визначити долю всієї нашої країни? Ця згода? Я вважаю, це винятковий цинізм влади, яий ми не маємо терпіти.

Політика влади, яка спрямована проти поглядів мільйонів наших громадян, сьогодні формується таким чином, що народу, країні, в якій розмовляють на різних мовах, ходять в різну церква, по-різному оцінюють і шанують свою історію, намагаються нав’язати ідентичність, яка близька лише частини народу. Хіба це не злочин проти мільйонів громадян, які сьогодні так не вважають? Хіба це не загроза краху державності? Це те, що на мій погляд сьогодні представляє найбільшу небезпеку. Небезпека існування держави України як країни та єдиного українського народу як народу, який живе в цій країні.

І я хочу сказати про те, що подібна політика влади, яка, на мій погляд, є кричуще злочинної, нагадує відомі слова колись дуже популярного радянського барда Булата Окуджави, який говорив приблизно так: «Вселенський досвід говорить, що гинуть царства не тому, що тяжкий побут чи страшні митарства. А гинуть від того (і тим болючіше, чим довше), що люди царства свого не поважають більше ».

Хіба це не про нашу країну? Хіба це не про нашу державу? Хіба це не про нашу тупий і обмеженої влади, яка намагається нав’язати те, що не нав’язується? П’ять років тому вони прийшли до влади. Вони проголосили себе реформаторами. Вони заявили, що ми, вся країна буде дотримуватися новому цивілізаційному вибору – так званому в їх розумінні безальтернативного європейського курсу.

Що вони зробили за ці п’ять років? Ми вже бачили на екрані. Я хочу зупинити вашу увагу тільки на одному – що змінилося в порівнянні з тим, довоєнним, до того як ми почали рухатися нібито по «цивілізаційному» шляху, курсу. Що було у 2013-му і що ми маємо на початку 2018 роки?

Тарифи на газ для населення зросли на 1080%, тарифи на опалення – на 1240%, тарифи на воду гарячу і холодну – на 560-650%, на електроенергію – на 380%. Ціни на м’ясо-молочні, хлібобулочні вироби зросли на 280-350% за ці роки. На овочі – на 400%. На всі продукти без винятку ціни зросли на 58-542%. Вдумайтеся в ці цифри. Це не просто кошмар. Це знищення країни та знищення нашого народу.

А що ж з доходами? Може бути, вони виросли? Звичайно ж ні! І ми чудово і добре це розуміємо. Прожитковий мінімум в доларовому еквіваленті скоротився у 2,2 раза: був $ 147, сьогодні – $ 66. Мінімальна пенсія – у 2,3 раза: була $ 118, сьогодні – $ 56. Мінімальна зарплата, яка підвищується протягом останнього часу, так і не досягла рівня 2013 року. Більш того, в контексті проголошеного європейського цивілізаційного вибору –  так і не досягла мінімальних заробітних плат Євросоюзу. Середня заробітна плата була $ 408, сьогодні – $ 320. Найнижча середня заробітна плата в Європі.

Рівень ВВП на душу населення: ми – на останньому місці в Європі. Рівень індексу багатства, особистого багатства громадян, який становить $ 1563 – останнє місце в Європі, 123-тє місце серед 140 країн світу. Ось картина, яка сьогодні створена.

Зате є і провідні позиції. Україна за підсумками минулих років, за даними відомої аудиторської компанії Ernst & Young, займає в Європі серед 41 країни перше місце по корупції. За рейтингом економічних свобод, який пов’язаний з бізнесом і економікою в країні, ми знову на останньому місці в Європі. А за даними бізнес-асоціації, за останні роки ми наполегливо займаємо 46-е місце в Європі серед всіх країн.

Заборгованість, яка сьогодні існує по заробітнім платам і комунальні послуги, стає дедалі більше. Заборгованість за комунальні послуги за ці роки, з 2013-го, зросла в 4 рази: була 12 млрд, сьогодні становить 47,7 млрд – майже в 4 рази. Я думаю, що тут є ініціатива, яка виношується нашими представниками «Опозиційної платформи – За життя» та має бути реалізована. У практиці чинного законодавства і в практиці України був випадок, коли кілька років тому влада і Верховна Рада прийняла закон про списання заборгованості за комунальні послуги. Але тоді списали заборгованість з енергетичних компаній перед державної НАК «Нафтогаз» в обсязі 26 млрд гривень, чи то пак списали доходи та борги олігархам. Я пропоную сьогодні нашим депутатам «Опозиційної платформи – За життя» та нашому кандидатові Юрію Анатолійовичу Бойко ініціювати подачу в парламент закону про списання заборгованості громадян України, які зубожіли в результаті цієї реформаторської влади. Я думаю, це буде правильний крок і щодо наших людей, і щодо відчайдушної влади.

Шановні друзі! Шановні однодумці! Для того, щоб змінити цю ситуацію, нам необхідно радикально змінити економічний курс країни. Ми повинні переглянути багато питань, які загнали нашу економіку в глухий кут. Це питання, пов’язані зі вступом колись України в СОТ, у 2008-2009 році, коли почався економічний розвал нашої країни. Це умови вступу та укладення Договору про зону вільної торгівлі з ЄС, яка є економічно згубною та за ці … починаючи з 1 січня 2016 року, продемонструвала те, що зроблено з нашою економікою. А іншими словами, вона просто знищена. Це і відновлення економічних відносин з Російською Федерацією та країнами СНД.

Вдумайтеся, сьогоднішня влада робить все для того, щоб говорити про Росію «або погано, або нічого». Сьогодні сьогоднішня влада намагається знищити все, що раніше називалося дружбою, співпрацею, економічним прагматизмом.

І при цьому всьому, а саме: вихід України із зони торгівлі СНД, приєднання України до європейських санкцій проти Росії, одержання натомість і в відповідь контрсанкцій Росії стосовно України – Росія для України залишається найголовнішим економічним партнером. Сьогодні Україна, експортний її потенціал спрямований більшою мірою в Росію як в країну, де наш експорт реалізується більше, ніж в інших країнах світу. Україна отримує імпорт з Росії більше, ніж з інших країн світу. І при цьому ми продовжуємо (я маю на увазі сьогоднішню владу) вести політику знищення цих відносин. Ми добре розуміємо: для того щоб відновити та наростити рівень життя наших людей, доходи наших громадян, ми у своїй економічній політиці повинні відновити ці відносини.

Ми повинні переглянути податкову політику і направити її на адресу створення умов для розвитку середнього та малого бізнесу. Ми повинні покінчити з бездіяльністю Антимонопольного комітету та антимонопольного законодавства, яке не дає можливості сьогодні створити нормальний інвестиційний клімат. Ми не можемо сьогодні говорити про розвиток середнього, тим більше малого бізнесу, поки у нас антимонопольне законодавство мертве, а Антимонопольний комітет виконує функцію не просто союзника влади, а «чергової шістки» на поводу у чинної влади. З цим миритися далі не можна. Змінивши економічну політику, ми зможемо говорити про те, що доходи наших громадян можуть вирости. І це будуть реальні для цього підстави.

Шановні друзі! Найголовніше питання, з якого ми сьогодні почали, питання, який є найбільш очікуваним нашими громадянами і в президентській, і в парламентській кампанії, – це питання світу на Донбасі, питання припинення бойових дій. Наше стратегічне завдання (про що вже було правильно сказано Вадимом Зіновійовичем) – це встановлення миру.

Але таке завдання ставлять всі, починаючи від чинної влади, яка незграбно маневруючи, намагається створити видимість цієї мирної політики, і закінчуючи всіма політичними силами та кандидатами на двох виборчих кампаніях. Є тільки одне питання і реальні відмінності. Сьогодні ці люди (і я беруся це довести) використовують цю ситуацію, починаючи з влади, виключно в піар-цілях. Вони говорять про це тому що вони знають, що це хочуть чути наші громадяни, а для них виборці. Вони говорять про це, не вкладаючи в ці слова ні реального змісту, ні реальних цілей. Наше стратегічне завдання – встановити мир і припинити бойові дії – має реальні підстави тому, що ми виходимо з наявності у нас Плану-концепції по відновленню цього світу. Цей план розроблений, цей план передбачає головне, що нас відрізняє від всіх інших. Це головне полягає в тому, що ці політики, які говорять про це, намагаються і хочуть повернути території, а ми будемо повертати людей. Ми будемо повертати людей через їх свідомість, через життєву необхідність не тільки для них, але і для нас. Ми будемо повертати людей через реальні гарантії безпеки. Ми будемо повертати людей через картину, яку ми готові реалізувати, по їхньому майбутньому в нашій країні, виконуючи стратегічне завдання – повернути Донбас в Україні, а Україну на Донбас.

Наш принцип, про який я сказав, є одним з базових принципів побудови Плану-концепції. Другий принцип полягає в тому, що ми вважаємо (і для цього у нас, повірте, є вагомі аргументи), що домовленості можуть бути досягнуті в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва. Саме в цьому чотирикутнику концепція та основний базовий принцип наших домовленостей.

Наш План-концепція визначає і передбачає три розділи: законодавчий, адміністративний і розділ, що стосується порядку і процедури його впровадження. Згідно з Планом-концепцією, який передбачає створення на Донбасі автономного регіону Донбас в складі України, який передбачає пристрій через органи державного управління, такі як парламент, уряд та інші органи, які здійснюватимуть життєдіяльність на Донбасі.

Більш того, третій принцип, який є базовим, – це те, що наш план побудований на Мінських угодах, затверджених Резолюцією Ради Безпеки ООН, відповідає декларації «нормандського формату» і, найголовніше, чинному законодавству України. Ми пропонуємо внести зміни до Конституції, яка визначить статус автономного регіону Донбас. І можу відразу сказати: національно стурбованим і недалеким як у чинній владі, так і тим, хто рветься до неї будь-яку ціну: наш план – це реальність, яка ґрунтується на Основному Законі України. Так, саме на Основному Законі. І закиди, які ми часто чуємо, в тому числі з вуст першої особи, пана Порошенка, що ніяких федерацій, ніяких особливих статусів – свідоцтво того, що політичної волі встановити мир у нього якраз немає. А у нас є. І ми зараз не говоримо про федеративний устрій, тому що є різниця між унітарною і федеративною державою. Ми зараз говоримо про те, що ми живемо сьогодні за Конституцією, яка передбачає унітарний статус зі статусом автономії для окремого регіону. Це чинна Конституція. Це не те, що ми пропонуємо змінити – це те, що ми маємо. І я думаю, що пану президенту і всім іншим стурбованим, але не розуміючим суть проблеми та питання, необхідно з Конституцією ознайомитися. А якщо це є і якщо це передбачено Конституцією, то чому ми не використовуємо це як ресурс мирного врегулювання? Ми це обов’язково зробимо!

Пан Порошенко каже про те, що ключ знаходиться в Кремлі – ключ від світу. І ви знаєте, він у цьому прав. Це дійсно так. Але, на відміну від нього і від інших, які рвуться до влади та розповідають легенди про нібито світі, який вони готові створити, ми не просто знаємо, де цей ключ, – ми знаємо двері з замковою щілиною, від якої цей ключ. Більш того, ми знаємо, як відкрити ці двері у світ, який в результаті нашого плану, який вже проходить переговори та узгодження, є результатом багатьох консультацій і дискусій, зробить світ в Україні реальністю.

Шановний Юрій Анатолійович, головне в назві нашої партії – «Опозиційна платформа – За життя» – слова «За життя». Життя без щастя не буває, як і не буває щастя без життя. Колись великий Платон сказав: «У пошуках щастя для інших ти знаходиш щастя для себе». Я тобі щиро хочу побажати, Юрій Анатолійович, в боротьбі за щастя наших громадян, в боротьбі за щастя нашої країни знайти це щастя. Ми в цій боротьбі разом з тобою. Ми одна команда. І ми переможемо!

Більше дивіться у відео 112-го:

Нагадуємо, Як минув перший місяць президентської виборчої кампанії на Закарпатті? (ФОТО)

Читайте також: На Закарпатті припинли систематичну схему розтрати майна Укрзалізниці (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...