Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Вибори: як проголосувати закарпатцям, які знаходяться не за місцем реєстрації?

21 квітня Україна обиратиме Президента

Краянам, які знаходяться не за місцем реєстрації важливо вчасно змінити місце голосування. Ця норма законодавства стосується і членів дільничних виборчих комісій, які голосують на дільниці, до якої входять. Отже, що тимчасово змінити місце голосування, потрібно:

  1. До 15 квітня прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців

До 15 квітня 2019 року включно необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, де зареєстрований виборець, або де перебуватиме в день голосування.
Як правило, відділи ДРВ розташовані у будівлях виконкомів міст обласного значення або при райдержадміністраціях. Їхні адреси можете знайти за посиланням. До виборів відділи ведення ДРВ працюватимуть й по вихідних.

  1. Мати з собою паспорт та документи*

Якщо виборець є внутрішньо переміщеною особою, то з собою необхідно буде мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

Перелік таких документів не є вичерпним. Це можуть бути: довідка з роботи або навчання, квитки на літак або потяг, договір оренди житла тощо.

Написати заяву, де вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування

Необхідно написати заяву встановленого зразка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, щоб заповнити заздалегідь, або взяти роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання, або номер дільниці, на якій плануєте голосувати.

Також необхідно зазначити причину зміни місця голосування. Для внутрішньо переміщених осіб це може бути формулювання на кшталт «зміна місця голосування відбувається через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території», а інші громадяни мають написати свою мотивацію для зміни місця голосування, яка підтверджена документами.

  1. Отримати посвідчення про зміну місця голосування

Орган ведення ДРВ видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (21 квітня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

  1. 21 квітня з 8:00 до 20:00 прийти на нову дільницю

У день повторного голосування (другий тур), 21 квітня 2019 року, необхідно буде прийти на цю нову дільницю з паспортом з 8:00 до 20:00.

Нагадаємо,  Де на Закарпатті на цьому тижні не буде світла

Читайте також: В Ужгороді скасовано незаконне рішення міської ради про відведення 670 метрів квадратних прибудинкової ділянки під забудову

 

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...