Віктор Медведчук: Влада цинічно наживається на людях, дедалі більше заганяючи їх у бідність

24.12.2021 17:49 1233 1
Віктор Медведчук: Влада цинічно наживається на людях, дедалі більше заганяючи їх у бідність

Таке твердження Віктор Медведчук висловив на своєму Телеграм-каналі.

Кабінет міністрів на засіданні 23 грудня ухвалив постанову, в якій затверджено розміри штрафів за завдання шкоди природно-заповідному фонду.

Під шкодою маються на увазі незаконні рубки або пошкодження дерев та рослинності, знищення газонів та клумб, несанкціоновані заготівлі сіна або випас худоби, збір лікарських рослин, ягід та грибів без спеціальних дозволів, а також полювання, проїзд транспорту та самовільне захоплення землі.

Здавалося б, навіть такий позитивний закон влада примудрилася обернути на користь, а українцям – на біду.

Те, що за зрубане дерево покладається штраф, що залежить від діаметра, – це, безсумнівно, позитивно, хоча навряд чи зупинить браконьєрів від незаконної вирубки лісів у західній частині України. Цим потрібно займатися комплексно та відповідально.

Але влада пішла далі.

Пошкодження газонів Кабмін оцінив у 198–320 грн за квадратний метр. Клумби тарифікували залежно від сортів квітів: кущ півонії – 168 грн, інші квіти – 91 грн за одну рослину.

Самовільна заготівля сіна коштуватиме від 11,4 тис. до понад 50 тис. із розрахунку на гектар території. Випас худоби – від 251 до 754 грн (залежно від виду тварин).

За пошкодження водоростей доведеться заплатити від 75 до 415 грн із розрахунку за кілограм маси залежно від виду.

Випалювання сухої водно-болотної рослинності коштуватиме порушнику до 7,6 тис. грн. за гектар.
Інформація для грибників: один зрізаний без дозволу гриб коштуватиме 75 грн.

За збір лікувальних трав оштрафують на 30 грн. за квітку, ягід – 378 грн. за кілограм, горіхів – 1 154 грн. за кілограм.

За несанкціоноване полювання тарифи серйозніші. Наприклад, олень європейський коштуватиме браконьєру майже 45,6 тис., кабан – 30,4 тис., бобер – близько 8 тис., лисиця – 7,2 тис. тощо.

Рибалка без дозволу коштуватиме (залежно від улову) від 83 грн за одного карася до майже 12,5 тис. за гібрид осетрових риб.

Таким чином, усі, хто ходять у ліс збирати гриби і косять траву на корм тварин, для кого це єдиний спосіб не померти з голоду, більше цього зробити не зможуть. Держава не підтримує людей. Воно доводить їх до необхідності шукати їжу в лісі, а потім ще й штрафує. Але це ще не все. У ухвалі є абсолютно абсурдне становище, яке виглядає буквально як плювок в обличчя всім українцям:
- за знищення звичайної жаби доведеться заплатити 130 грн.;
- за озерну жабу – 14 грн.;
- за розчавленого жука-гнійника – 22 грн;
- за богомолу – 58 грн.

Хіба може це справді бути ухвалою Кабміну, запитаєте ви? Так, це воно і є. Жорстоке, принизливе та цинічне. Уся країна голодує, а «слуги народу» то пропонують собак продавати, то за роздавлених жуків вимагають платити.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 1

Євгеній

26 груд. 2021 р., 15:22
Сказочний ДОЛБОЙОБ
Loading...