Головна » Економіка

Віктор Медведчук: В Україні немає дієвого контролю за виготовленням грошових знаків

У вересні цього року в новосибірському аеропорту російські митники вилучили у прямувавшого в КНР громадянина Китаю 920 (!) листів з нерозрізаними на купюри українськими гривнями

Лідер Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктор Медведчук заявив, що в даний час в Україні немає дієвого контролю за виготовленням грошових знаків.

«У вересні цього року в новосибірському аеропорту російські митники вилучили у прямувавшого в КНР громадянина Китаю 920 (!) листів з нерозрізаними на купюри українськими гривнями. Загальна сума «знахідки» – 819 тис. грн … Таким чином, мова йде про справжню продукцію Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Продукції, викраденої і, очевидно, попередньо видрукуваної в обхід систем обліку і контролю. Відповідно, виникає слушне запитання: «А скільки ще мільйонів таких” неврахованих “гривень віддруковано і нелегально запущено в обіг?». Питання зовсім не дозвільне », – написав Медведчук в« ЖЖ ».

Він підкреслив, що повний і ефективний контроль держави виробничої діяльності з виготовлення національної валюти – один з основоположних принципів забезпечення економічної безпеки країни. У той же час, за словами політика, Новосибірська «знахідка» показує, що, на превеликий жаль, в даний час в Україні цей принцип порушений і дієвого контролю за виготовленням грошових знаків немає.

«Як таке могло статися – питання далеко не вузьковідомче. Громадськість має право отримати вичерпну інформацію про те, як стали можливі такі розкрадання, який їхній реальний масштаб і що робиться для того, щоб не допустити цього надалі. Незважаючи на гостроту питання, НБУ ніяк не коментує подію, що саме по собі характеризує відомство не кращим чином. Можливо, поява легітимного глави правління Національного банку дозволить нарешті вирішити хоча б ці питання усунення безпосередніх загроз для економічної безпеки України? »- зазначив лідер «Українського вибору».

Він уточнив, що, згідно з даними НБУ, кількість готівки в обігу української економіки банкнот знизилася за перше півріччя 2017 року на 10 млрд грн. При цьому обсяг роздрібних продажів за перше півріччя 2017 року лише в порівнянних цінах (з першим півріччям 2016- го) виріс на 7,3%, а в номінальному вимірі – значно більше (на індекс інфляції).

«Постає запитання:« Роздрібний оборот зростає, а кількість офіційно віддрукованих грошей знижується?» Звичайно, ростуть і безготівкові продажі. Але чи не відбувається так, що різницю якраз обслуговують і гривневі купюри, справжні (тобто не підроблені, а видрукувані на Банкнотно-монетному дворі НБУ), але нелегально потрапили на грошовий ринок країни? »- додав В. Медведчук.

«Український вибір» повідомляв, що глава Національного банку України Валерія Гонтарєва має намір подати у відставку.

Пізніше Генеральна прокуратура почала розслідування про причетність Гонтаревої до корупційних схем.

Також повідомлялося, що Валерія Гонтарєва отримала 57 млн грн сукупного доходу в 2016 році.

Реклама