Головна » Політика

Віктор Медведчук прокоментував заяви представника Донецька з питання обміну

Офіційні пропозиції по проведенню обміну в форматі« 87 на 309 »були надані завчасно

Спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації в Донецькій і Луганській областях Віктор Медведчук прокоментував кореспонденту видання «Знай.ua» заяви омбудсмена ДНР Дар’ї Морозової про те, що українська сторона нібито не надала офіційних пропозицій про проведення обміну.

«Обмін утримуваними особами, який ми пропонували обговорити і який обговорювався 6 вересня на переговорах підгрупи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську, опинився під загрозою. Причина – в позиції однієї з протилежних сторін, зокрема в абсурдній заяві представника ОРДО Дар’ї Морозової про те, що ніяких офіційних пропозицій української сторони вона не отримувала », – сказав Медведчук.

«Відповідально заявляю: офіційні пропозиції по проведенню обміну в форматі« 87 на 309 »були надані завчасно – 1 сентября 2017 року – спрямовані представникам ОРДО і ОРЛО, які беруть участь в переговорах в Мінську, а саме – представнику ОРДО пані Морозової було запропоновано провести обмін в форматі« 70 на 199 », – розповів Медведчук.

«Зазначу, що 6 вересня в ході обговорення в Мінську донецька сторона, незважаючи на офіційну письмову пропозицію, спрямовану за 5 днів, не була готова до проведення переговорів, кінцевою метою яких є повернення додому людей з обох сторін конфлікту: не володіла питанням, не була здатна предметно працювати зі списками утримуваних осіб і не могла повідомити інформацію, що стосуються осіб, які утримуються в ОРДО, звільнення яких вимагає українська сторона », – підкреслив Віктор Медведчук.

Morozova

Реклама