Віктор Медведчук: Продовження судом запобіжного заходу ще на два місяці незаконне і буде оскаржене

09.07.2021 18:00 391 0
Віктор Медведчук: Продовження судом запобіжного заходу ще на два місяці незаконне і буде оскаржене

Рішення про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту голові Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктору Медведчуку несправедливе, незаконне і, безумовно, буде оскаржене. Про це сам політик заявив журналістам після оголошення рішення Печерським районним судом міста Києва.

«Рішення несправедливе, воно побудоване на порушеннях Кримінального процесуального кодексу, зокрема в частині подання клопотання про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту, – сказав Медведчук. – Суд не врахував доводів захисту. Але я особисто, як і представники мого захисту, був готовий до будь-якого рішення, тому що ми розуміємо, що це лише один з етапів боротьби. Якщо слідство продовжено до 11 листопада, то зрозуміло, що ці дії влади триватимуть, як продовжуватиметься і наша боротьба із захисту справедливості, боротьба з беззаконням і політичними репресіями».

Опозиціонер пояснив, що прокуратура порушила всі терміни подачі клопотання про продовження йому запобіжного заходу, однак суд не взяв до уваги це грубе порушення.

«Прокуратура могла подати це клопотання не пізніше ніж за 10 днів до закінчення домашнього арешту, тобто не пізніше 29 червня. Цього зроблено не було, і це те грубе порушення, яке тягне за собою нерозгляд судом або відмову від розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу», – уточнив Віктор Медведчук.

Однак, попри всі доводи адвокатів і наведені численні приклади із судової практики, коли суди з різних регіонів України саме так застосовували вищезгадану норму кримінального процесуального законодавства, Печерський райсуд не прийняв до уваги факт допущеного прокуратурою порушення.

Як не врахував суд і той факт, що клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу було складено безграмотно і неправильно: в ньому йшлося про продовження домашнього арешту «до двох місяців», тобто всього на три дні, в той час як потрібно було клопотати про продовження «на два місяці».

«У клопотанні прокуратури (а це клопотання, хочу нагадати, підписала генеральний прокурор України) було прямо вказано: "продовжити запобіжний захід у виді домашнього арешту до двох місяців". Ще вчора про це говорили адвокати. Але суд не звернув і на це уваги і, порушуючи клопотання прокуратури, порушуючи вимоги Кримінального процесуального кодексу, вчинив інакше».

При цьому лідер партії «Опозиційна платформа – За життя» запевнив присутніх, що це несправедливе судове рішення, безумовно, буде оскаржене.

«Однозначно ми оскаржуватимемо це рішення в Київському апеляційному суді», – заявив Віктор Медведчук.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...