Віктор Медведчук: Для розвитку України передусім потрібно розібратися, що вона собою являє, і навчитися рахуватися з правами інших національностей, що живуть на території нашої країни (ВІДЕО)

26.08.2021 10:23 762 0
Віктор Медведчук: Для розвитку України передусім потрібно розібратися, що вона собою являє, і навчитися рахуватися з правами інших національностей, що живуть на території нашої країни (ВІДЕО)

У Росії формується певна ідеологічна основа щодо того, що відбувається в Україні. Про це в ексклюзивному інтерв'ю на каналі «Перший незалежний» заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук.

Обговорюючи статтю президента Росії Володимира Путіна «Про історичну єдність росіян і українців» і статтю у відповідь Віктора Медведчука «Якою може бути Україна? Якою бути Україні?», які стали предметом гострих дискусій, ведуча поцікавилася у Віктора Медведчука, які дії може вчинити Росія, якщо в Україні триватиме відверто антиросійська політика, особливо, якщо брати до уваги заяви президента РФ про захист російськомовного населення.

 

«Так, дійсно, судячи з усього, сьогодні в Росії формується певна ідеологічна основа щодо того, що відбувається в Україні. І це не даремно. Ви правильно сказали, що пан Путін заявив про захист російськомовного населення. До того ж, у нього є своя позиція щодо питань України, зокрема, щодо головного питання, яке завжди викликає гострі дискусії і є свого роду дамокловим мечем для України останні сім років, – це встановлення миру на Донбасі. Адже пан Путін неодноразово говорив про те, що Донбас – це Україна. Сьогодні я вже сказав і хочу особливо підкреслити, що пан Путін не зазіхає на державність України, він навіть не зазіхає на побудову в Україні "анти-Росії"», – зазначив Віктор Медведчук.

 

Однак, як заявив опозиційний політик, Володимир Путін акцентує увагу на тому, що політику, яку провадить сьогодні українська влада, не підтримують більшість громадян України. З цим згоден і Віктор Медведчук.

 

«У такий спосіб влада своєю політикою дискримінації мови, політикою протистояння з Росією, політикою невиконання Мінських угод може залучити людей і направити їх, як вона вважає, в потрібне русло так званої державної політики? І я вам хочу сказати, що, як громадянин України, я в усьому цьому дуже сумніваюся, що сьогодні мільйони громадян підтримають ту політику, яка провадиться в Україні», – зазначив Віктор Медведчук.

 

Він підкреслив, що дискримінація російської мови і заборони на все, що пов'язано з Росією, негативно сприймаються російськомовним населенням України.

 

«Цілковита заборона творчості, ЗМІ, культурної спадщини, яка була нашою спільною, і, до того ж, вона не просто була нашою спільною, вона була напрацьована і українським, і російським народом і багатьма іншими народами колишнього Радянського Союзу, – вона сьогодні фактично перебуває під забороною», – констатував Віктор Медведчук.

Політик упевнений: для розвитку України передусім потрібно розібратися, що вона собою являє, і «треба рахуватися з правами інших національностей, котрі живуть на території України».

Медведчук переконаний, що успішна країна – та, де громадяни всіх національностей мають право на свободу віросповідання, на свободу вираження своїх думок рідною мовою – російською, іншими мовами національних меншин.

На думку політика, основа всього – це відновлення економіки і економічних відносин з Російською Федерацією, а також з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де українська продукція є найбільш конкурентоспроможною.

 

«Якщо ми не зробимо справедливою соціальну сферу, якщо ми не допоможемо нашим людям в питаннях медицини, в питаннях освіти, в питаннях соціальних виплат, то Україна як країна щаслива – для своїх людей, як країна успішна існувати не може. Ми повинні задуматися і застосувати правильні рецепти дій для побудови майбутнього, щоб Україна стала успішною країною», – підсумував Віктор Медведчук.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...