Головна » Життя

Віктор Медведчук: децентралізація від Зеленського – це бажання підпорядкувати владу на місцях президенту

Політик також звернув увагу на те, що запропоновані президентом зміни суперечать статті 7 Конституції, якою гарантується розвиток самоврядування.

Голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук вважає, що запропонований президентом Зеленським законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади нічого спільного з реальною децентралізацією не має, навпаки – спрямований на зміцнення і розвиток вертикалі президентської влади. Про це парламентарій заявив на конференції Київської міської організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

«Зміни до Конституції під назвою, умовною назвою “децентралізація”, на мій погляд і повну мою переконаність, нічого спільного з децентралізацією в країні не мають», – зазначив Віктор Медведчук.

Більш того, мова йде, по суті, про централізацію.

«Розцінюю в даному випадку цей законопроект, ці запропоновані президентом зміни до Конституції як такі, що спрямовані на утвердження і подальшого розвитку вертикалі влади президента, введення інституту префектів, які будуть володіти наглядовими та контрольними функціями, тобто механізми й інститути того, як можна сконцентрувати та підпорядкувати владу на місцях і в цілому місцеве самоврядування центральній владі, чи то пак президенту країни. Нічого спільного з децентралізацією це не має. Ці процеси я б навал централізацією », – сказав Медведчук.

Парламентарій також підкреслив, що запропонований президентом законопроект про децентралізацію влади абсолютно не спрямований на врегулювання питань, пов’язаних з реалізацією Мінських угод. Хоча напередодні влада неодноразово заявляла, що запропонує в даному законопроекті свій механізм.

«На жаль, потрібно відзначити, що вони (зміни. – Ред.) не мають відношення до врегулювання питань, поставлених в Мінській угоді та пов’язаних з ними, через те, що не відповідають нормам пунктів 9, 11 Мінських угод, де йдеться про децентралізацію з приводу введення на постійній основі особливого статусу в умовах місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей », – підкреслив Віктор Медведчук, зазначивши, що подібна ініціатива влади – це чергове підтвердження того, що глава держави не має політичної волі для встановлення миру в країні.

«Органи самоврядування в цілому стають підконтрольними й піднаглядними представникам, яких призначає президент за пропозицією Кабінету міністрів. Це те, що може негативно вплинути на розвиток інституту самоврядування. І з цим миритися не можна », – зазначив Віктор Медведчук, підкресливши, що фракція« Опозиційна платформа – За життя »подібні зміни підтримувати в парламенті не буде.загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...