Головна » Життя

Віктор Медведчук: “Демократія – це дотримання законів, якщо це скасувати, від держави залишиться тільки назва”

За словами народного депутата, всі зміни до Конституції України повинні проходити з дотриманням всіх процедур, регламентованих чинним законодавством.

Про це заявив народний депутат Верховної Ради IX скликання, голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук, коментуючи журналістам звинувачення представників партії «Слуга народу» в тому, що опозиційна політсила має намір затягнути час з прийняттям законів.

«Коли« Слуги народу », не дай бог, спростять нашу Конституцію і закони, в тому числі Закон про регламент, і це перестане бути вимогою, то тоді ніхто не буде, як вони кажуть, затягувати процедури», – зазначив народний депутат.

Віктор Медведчук підкреслив, що його партія наполягає на тому, щоб всі зміни, які вносяться сьогодні українським парламентом, були прийняті з виконанням норм законів, оскільки це – головний показник здорового, демократичного суспільства.

«Демократія – це процедури, не буде процедур – не буде демократії», – зазначає політик, підкреслюючи: якщо у партії влади вийде все спростити, це негативно відіб’ється на розвитку парламентаризму, держави і законотворчості в цілому.

«Ми зобов’язані виконувати всі законодавчі норми, які стверджують, що ми живемо в правовій демократичній державі, а не просто маємо назву держави, від якої може не залишитися нічого, якщо дійсно ці процедури будуть скасовані», – зауважив Віктор Медведчук.

Народний депутат також зазначив, що «Опозиційна платформа – За життя» підтримує скорочення кількості народних депутатів.

«Це наша позиція і моя особиста, ще з 2000 року. Я був одним з організаторів референдуму, коли 89% громадян України проголосували за зменшення до 300 народних депутатів. Сьогодні у нас позиція наступна: ми розмістили на нашому сайті пропозицію щодо кількісних змін складу парламенту. Ми вважаємо, що їх (ред. – народних депутатів) має бути не більше 225 і пропорційна система виборів », – прокоментував парламентарій.

Народний депутат упевнений, що таке рішення може ефективно вплинути на законодавчий процес і з цим не повинно бути ніяких проблем.

Підтримує «Опозиційна платформа – За життя» також введення імперативного мандата – права фракції позбавляти депутата його статусу. На думку голови політради, імперативний мандат дисциплінує, виключає корупційну складову в діяльності парламенту, а також зобов’язує народного депутата відстоювати інтереси тієї політичної сили, з якою він зайшов в парламент.

Будучи автором конституційної реформи 2004 року, Віктор Медведчук зазначив, що в той час теж не обійшлося без помилок у цій нормі закону.

«Тоді імперативний мандат включав в себе три складові. Перша – обраного народного депутата можна було позбавити мандата, якщо він не увійшов до фракції. Друга – якщо він був виключений з фракції. Третя – якщо він вийшов з фракції. Так ось, найголовніше друга обставина (депутат може бути виключений з фракції), його вилучили, коли в остаточному варіанті брали конституційну реформу 8 грудня 2004 року. Це була помилка. Тому що після цього почалися перебігання депутатів з однієї фракції в іншу, вони не вимагали відповідальності. І це була негативна мить для всієї системи парламентаріїв », – прокоментував Віктор Медведчук.

Він також зауважив, що його політична сила зробить все від неї залежне, щоб у Верховній Раді цього скликання враховувалися всі помилки минулого.

Нагадуємо, Закарпатська митниця отримала нового керівника

Читайте також: Є загиблі, ще 13 постраждали: на трасі “Київ – Чоп” у ДТП потрапив автобус із дітьми (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...