Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Віктор Медведчук дав розгорнуте інтерв’ю FINANCIAL TIMES

Відповіді на актуальні питання надав Віктор Медведчук

Протягом декількох років Віктор Медведчук був одним з небагатьох українців, яким дозволялося літати безпосередньо з Києва в Москву, де він вів неофіційні переговори з російським лідером Володимиром Путіним з приводу непрямої війни на Південному Сході України.

Але після чергового візиту минулого місяця з метою сприяння більш тісним зв’язкам з Росією під час виборчої кампанії в Україні, пан Медведчук був звинувачений у державній зраді президентом Петром Порошенком. Пан Медведчук не тільки став об’єктом розслідування спецслужб, Кабінет міністрів також змінив своє розпорядження, заборонивши йому надалі таким чином перетинати кордон.

Пан Медведчук, відомий в Україні прихильник зближення з Москвою і лідер проросійської партії, визнає, що його позицію часто не сприймають.

За останні п’ять років Порошенко зробив русофобію і антиросійську істерію державною політикою, – зазначив він в інтерв’ю на цьому тижні в своєму київському офісі.

Зв’язки пана Медведчука з Кремлем (одного разу США назвали його «давнім представником і близьким особистим другом» пана Путіна) забезпечують йому особливу вигідну позицію перед президентськими виборами в Україні, в яких відчувається вплив Росії.

Путін хоче, щоб Україна була нормальною країною, – підкреслив Медведчук.

Громадська думка в Україні різко змінилася не на користь Москви після анексії Криму в 2014 році. Війна, яку розпочала Росія, незабаром забрала більше 10 000 життів, а в кінці минулого року охопила нові сфери, коли Москва заарештувала 24 українських моряків після зіткнень в Азовському морі.

Напередодні виборів (маючи негативний рейтинг більше 50%) пан Порошенко посилив жорстку антиросійську політику, звинуватив свого опонента – коміка Володимира Зеленського – в тому, що він «російська маріонетка», і вивісив рекламні щити, що зображують «вирішальний вибір» між ним і паном Путіним.

Дивовижний зліт пана Зеленського (а опитування показують, що він наближається до перемоги у другому турі цієї неділі) в останні тижні був радісно зустрінутий російським державним телебаченням саме через його ворожість до пана Порошенка і завдяки більш поміркованій політиці по відношенню до російськомовних.

Кремль, який не є шанувальником пана Порошенка, спочатку змирився з його переобранням: один високопоставлений кремлівський чиновник назвав Порошенка «тим, кого ми знаємо і з ким не можемо працювати». Але Кремль обережний щодо перспектив примирення при панові Зеленському.

[Путін] сказав: ми будемо працювати з кожним, кого оберуть. Але це залежить від того, кого оберуть і які у них погляди, – Віктор Медведчук.

Незважаючи на те що і пан Порошенко, і пан Зеленський кажуть, що планують виключити пана Медведчука з подальших мирних переговорів, сам Медведчук заявив, що продовжить боротися за українських в’язнів приватно і «плекає надію» на звільнення 24 моряків після перельоту через Білорусь для зустрічі з Путіним в цьому місяці.

Володимир Володимирович Путін не сказав мені на нашій останній зустрічі, що він підтримує Зеленського або виступає проти Порошенка. Він сказав: ми будемо працювати з тим, кого оберуть. Але це залежить від того, кого оберуть і які у них погляди, – сказав пан Медведчук.

Пан Медведчук, чия партія висувала кандидата на перший тур президентських виборів, і лідер конкуруючої проросійської партії звинувачують пана Порошенка в тому, що він спланував розкол в їх рядах, щоб підвищити свої шанси.

Пан Порошенко насилу потрапив до другого туру, але якщо б проросійські голоси були об’єднані, єдиний кандидат міг би пройти до другого туру разом із Зеленським.

Медведчук побоюється, що популярність коміка на сході, де в першому турі він утримав шість з восьми переважно російськомовних областей, може завдати шкоди шансам його власної партії на парламентських виборах цього року. Але він обережно підтримав заклики пана Зеленського до світу.

Порошенко не хоче миру, – сказав пан Медведчук. – Якщо Зеленський дійсно буде домагатися миру і відновлення економічного потенціалу України, то наша партія … підтримає його дії .

Вигадка стала фактом у президентських перегонах в Україні.

Колишній глава Адміністрації президента пан Медведчук був несподіваним вибором як сполучна ланка з Кремлем незабаром після початку війни в 2014 році. Він активно виступав проти торгової угоди з ЄС і прозахідної революції, яка привела до влади Порошенка. США наклали на Медведчука санкції за «порушення українського суверенітету» після того, як Росія анексувала Крим.

Незважаючи на негативні наслідки його поїздок до Москви, пан Медведчук каже, що зустрічався з Порошенком зовсім недавно, минулого тижня. Веб-стрічки, що належать близькому другові, позитивно висвітлюють оточення президента, розпалюючи критику з приводу того, що зберігається популярність пана Медведчука вказує на тимчасове врегулювання російських інтересів в Україні.

Він завжди приходив до мене з проханнями, я завжди виконував їх, – сказав пан Медведчук. – Ми все ще говоримо про те, що ми можемо зробити зараз.

Пан Медведчук сказав, що йому вдалося домогтися звільнення 485 ув’язнених, перш ніж він посварився з паном Порошенком в минулому році через те, що, як він стверджує, президент порушив зобов’язання, взяті на себе Україною. Угода з обміну провалилася.

Медведчук нарікає на те, що ділові зв’язки, які колись об’єднували українських олігархів з московськими, ослабли з тих пір, як країна поглибила свої відносини з ЄС.

Як і раніше в інтересах нашої країни, щоб Росія інвестувала і розвивала бізнес в Україні, – зазначив він.

Тепер це в минулому … Ми втратили $ 20 млрд експортного потенціалу, – сказав Медведчук.

Джерело

Нагадаємо, Віктор Медведчук продовжує вести переговори щодо звільнення українських моряків

Читайте також:Голова Політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук під час інтерв’ю розповів деталі зустрічі з Володимиром Путіним (ВІДЕО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...