Головна » Політика

Відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України

Гуманітарна підгрупа остаточно затвердила списки утримуваних сторонами осіб для майбутнього обміну

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України відбулося в Мінську. Сторони, які не знаходили раніше конструктивних рішень з ключових питань, показали, що можуть домовлятися, пише ТАСС.
Зокрема, гуманітарна підгрупа остаточно затвердила списки утримуваних сторонами осіб для майбутнього обміну.
Як зазначив повпреда Росії в контактній групі Борис Гризлов, це «дає підстави сподіватися, що найближчим часом буде завершена верифікація утримуваних сторонами конфлікту осіб». На його думку, після цього обмін за принципом «всіх на всіх» може бути реалізований.
У той же час Гризлов нагадав, що це не знімає таких проблем врегулювання конфлікту на Донбасі, як: блокування Києвом політичних пунктів мінських угод, складна ситуація в сфері безпеки, невирішеність економічних проблем.
Також на мінській зустрічі вдалося домовитися про завершення процедури верифікації утримуваних осіб до наступної зустрічі контактної групи 21 червня. До наступної зустрічі в Мінську українська сторона повинна надати завірені копії довідок про звільнення цих людей з місць позбавлення волі.
Представник місії ОБСЄ в контактній грпуппе Мартін Сайдік заявив про відновлення перерваного раніше через неплатежі водопостачання в ОРЛО. Також, за його словами, сторонам вдалося просунутися також в обговоренні можливості відновлення моста у Станиці Луганська.
«Технічні передумови для початку ремонтних робіт вже є. На даний момент потрібно формальну згоду Донецької і Луганської республік і української сторони на здійснення цього важливого проекту », – сказав він.
Прес-секретар представника Києва в групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер заявила, що Київ підтримує цей план.
«Міжнародний Комітет Червоного Хреста надав пропозиції щодо реконструкції моста в Станиці Луганській, які українська сторона підтримала», – зазначила вона.
Нагадаємо, лідер Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктор Медведчук заявив, що без завершення верифікації неможна перейти до обміну «всіх на всіх».
Також політик заявляв, що Мінські угоди безальтернативні для повернення Донбасу в Україну і України на Донбас.
Раніше Віктор Медведчук заявляв, що обмін полоненими проводиться не тільки під час тристоронніх зустрічей в Мінську, але і в щоденному режимі.

Реклама