Головна » Політика

Варяги у владі очікувань не виправдали

Гройсман визнав: залучення легіонерів для управління країною і проведення реформ виявилося помилкою

Гройсман визнав: «Я думаю, ми в якийсь період часу почали цим зловживати … Україна повинні будувати українці … Не без того, що ми можемо запрошувати тих чи інших фахівців, які є відомими. Але за великим рахунком ми повинні побудувати свій власний будинок самостійно … »- заявив прем’єр.

Мабуть, пан Гройсман забув, як (в тому числі і за його безпосередньої участі) відбувалося призначення уряду Яценюка в грудні 2014-го. Іноземним легіонерам, в лічені дні отримав українське громадянство, надавалися всі повноваження. І заїжджі «реформатори», часто не знають і не розуміють української мови, насилу орієнтуються в тих сферах, за які вони повинні були відповідати, бралися проводити реформи, викорінювати корупцію, а заодно і … контролювати київську владу на предмет прихильності цінностям Заходу і виконання вимог міжнародних лихварів. Підсумок роботи легіонерів виявився для України катастрофічним.

Міністр фінансів американка Наталія Яресько залишила після себе невигідні Києву фінансові угоди і зобов’язання, а також надзвичайні борги. Вона вже увійшла в історію України як чиновник, який підписав самий кабальний договір про реструктуризацію держборгу. Після «реструктуризації від Яресько» відсотки по кредитах для України підвищилися з 7,22 до 7,75%. Більш того, Київ зобов’язався протягом 20 (!) Років виплачувати щорічні бонуси кредиторам в тому випадку, якщо ВВП України буде рости темпами понад 3% в рік. Втім, українці, можна сказати, ще відбулися легким переляком. Пуерторіканцям пощастило набагато менше. Через півтора місяці після того, як Яресько взялася рятувати економіку Пуерто-Ріко, влада країни офіційно ініціювали процедуру банкрутства держави.

Руйнівною для української економіки виявилася і діяльність Айварас Абромавичус, литовського підприємця, в грудні 2014-го став міністром економіки України. Він обіцяв домогтися небувалого економічного зростання, поліпшити інвестиційний клімат (за його прогнозами, вже до 2017 року Україна повинна була увійти в топ-50 Doing Busines), полегшити життя малому та середньому бізнесу. Але замість цього Айварас Абромавичус чітко і послідовно виконував вказівки лихварів – лобіював ідеї масової приватизації держвласності і відкриття ринку землі.

Надовго запам’ятається українцям і міністр охорони здоров’я, «реформатор» грузинського розливу Олександр Квіташвілі. Що не має навіть профільної освіти, він за весь час перебування на посаді керівника МОЗ не тільки не приступив до реалізації реформи охорони здоров’я, а й фактично поховав залишки вітчизняної медицини: провалив проведення тендерів, залишив пацієнтів без життєво важливих ліків, а медиків – без належного фінансування і можливості нормально виконувати свої обов’язки. Починання Квіташвілі продовжила і. о. міністра охорони здоров’я американка Уляна Супрун. Сьогодні не проходить і дня без критики на її адресу. Причому про халатність і вбивчий непрофесіоналізмі Супрун заявляють як медики, так і пацієнти, громадські діячі, профспілки. Перетворення, лобійовані без п’яти хвилин міністром Супрун, припускають скасування безкоштовної медичної допомоги в Україні та офіційно переводять відносини хворих і лікарів в категорію товарно-грошових.

Можна згадати ще чимало легіонеров- «реформаторів». Главу «Укрзалізниці» поляка Балчуна і керівника ПАТ «Укрнафта» британця Роллінза, діяльність яких вже обійшлася Україні в мільйони гривень. І шоумена без совісті і честі Міхо Саакашвілі, спочатку з ганьбою втікали з Грузії, а потім зі скандалом залишив пост глави Одеської облдержадміністрації. Все, чим він запам’ятався українцям, – це ЗАГСами «за годину» і бійками з іншими чиновниками.

Відрадно, що хоч на четвертому році у владі усвідомили – ніякі заїжджі «реформатори» Україну не врятують. Управлінням країною, відновленням економіки повинні займатися вітчизняні професіонали – антикризові менеджери, ефективні управлінці, а не ставленики Заходу, для проформи переодягнені у вишиванки. Благо, в країні є чимало висококласних фахівців, які свого часу змогли приборкати гіперінфляцію, що перевищує 10000%, підняти з руїн економіку, наростити ВВП до 12,4%. В Україні достатньо професіоналів, які знають, як зміцнити національну валюту, подолати безробіття, стимулювати розвиток промислового сектора. Однак проблема в тому, що нинішній владі грамотні фахівці не потрібні – їй потрібні шоумени, досконало оволоділи мистецтвом піару.

Саме тому слова Гройсмана довіри не викликають. До того ж прем’єр не дав відповіді на головне питання: хто візьме на себе відповідальність за всі ці експерименти з варягами у владі, за призначення некомпетентних міністрів, за понесені країною багатомільйонні втрати (адже при грамотному управлінні промислове виробництво, експорт, економіка в цілому вже давно б демонстрували стабільне зростання)? Хто відповість за провал реформ в Україні і тотальне зубожіння громадян? І хто нарешті виправить помилки американсько-литовсько-грузинського десанту, роками працює в інтересах кредиторів і фактично розвалює державу?

За матеріалами: http://vybor.ua

Реклама
Наступна публікація: