Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Вадим Рабінович повідомив, що Сенат Франції підтримав боротьбу за свободу слова в Україні

«Франція не залишиться осторонь від утисків незалежних ЗМІ в Україні. »

Про це в ефірі українського телебачення заявив народний депутат, лідер партії «За життя» Вадим Рабінович за підсумками слухань з питань свободи слова у французькому сенаті. На них політик обговорив з французькими колегами неприпустимість закриття українських телеканалів, які перед виборами не бояться говорити людям правду. У підсумку йому вдалося домовитися про візит делегації сенаторів в Україну.
«За життя» не дозволить задушити свободу слова в Україні»
У понеділок, 5 листопада, у французькому сенаті в Парижі пройшли спеціальні слухання з питань свободи слова. На них була присутня українська делегація в складі лідера партії «За життя» Вадима Рабіновича і генеральних продюсерів українських телеканалів «112 Україна» і NewsOne.
«У Сенаті Франції ми говорили про те, як піднімає голову фашизм, про те, що відбувається зі свободою слова в Україні. Виступали і керівники телеканалів NewsOne і «112 Україна», виступав і я. Ми говорили про те, що відбувається в Україні – докладно розповіли про це європейцям », – заявив політик.
За словами народного депутата, нинішня українська влада закриває телеканали тільки за те, що на них виступають люди, які розповідають правду про те, що відбувається в Україні. Він запевнив, що партія «За життя» буде робити все для того, «щоб українці дивилися будь-які канали, щоб фашизм не зміг підняти голову». Що стосується слухань в сенаті, то, за словами Вадима Рабіновича, у Франції пообіцяли дати гідну оцінку того, що відбувається зі свободою слова в Україні. Він додав, що французькі сенатори не виключають можливості ввести санкції проти людей, які створюють перешкоди для свободи слова в країні.
«Я попередньо розмовляв з багатьма сенаторами – і вони в шоці! Ми їм показали, як били наших журналістів, показали статистику. І я почув від них таке: якщо таке буде продовжуватися, то можливі навіть санкції щодо тих людей, які душать свободу слова в Україні », – сказав народний депутат.
Він також поінформував французьких сенаторів про масштаби наруги над принципами свободи слова в Україні.
«Тільки за минулий рік скоєно 148 нападів на журналістів. На жаль, їх вбивають. Наш парламент, не маючи на це ніякого права, прийняв рішення про закриття двох найбільших інформаційних телеканалів тільки тому, що там критикують владу. І прикривається це все боротьбою з російською агресією. Канали хочуть закрити не тому, що вони зробили щось незаконне, а тому, що під час прямого ефіру хтось із гостей висловлювався не так, як би того хотіла влада », – розповів на слуханнях Вадим Рабінович.

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...