Головна » Політика

В Закарпатській ОДА – семінар присвячений енергоменеджменту та енергетичній політиці

Закарпатським посадовцям розповіли про реальне запровадження енергоефективності в області без значних капіталовкладень

На заході експерти розкрили переваги впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах, завдяки яким можна скоротити енергоспоживання у будівлях до 20%.

Ключовими питаннями семінару стали: особливості впровадження системи енергоменеджменту у бюджетних установах та інвестиції в енергоефективність бюджетних установ. Спікерами семінару виступили головний спеціаліст Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Богдана Лещишин, консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь та експерт з енергоефективності Дмитро Марусич. Нагадаємо, що Україна відноситься до енергодефіцитних країн і задовільняє свої поливно-енергетичні потреби за рахунок власних ресурсів менш ніж на 50%. Енергоємність валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2 рази перевищує енергоємність ВВП розвинутих країн світу і продовжує зростати. У зв`язку з тим важливою стратегічною лінією державної політики є енергетичний менеджмент.

“Енергетичний менеджмент” – це діяльність, що спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві або в муніципалітетах, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

16-1
А от як буде впроваджуватись подібна ініціатива на Закарпатті незабаром дізнаєтесь у сюжеті “Першого Кабельного” .