В Ужгороді розповіли про співіснування містян з ромським населенням

14.08.2019 21:50 49 0
В Ужгороді розповіли про співіснування містян з ромським населенням
Ужгород можна назвати унікальним прикладом мирного співіснування різних національностей, тут у злагоді проживають представники кількох десятків національностей - на цьому наголосили під час зустрічі з радником із питань демократичного врядування Програми розвитку ООН в Україні Маркусом Брандом (Німеччина), який із робочим візитом сьогодні завітав до Ужгородської міської ради.
У зустрічі також узяли участь заступниця представника Представництва Агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун, директор міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» Альберт Піркач, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич, координаторка ПРООН із цілей сталого розвитку в Закарпатській області Любов Павлович. Основне, про що говорили – питання нацменшин, зокрема ромського населення, яке компактно проживає у деяких мікрорайонах Ужгорода. Зокрема, йшлося про проблеми паспортизації, легалізації житла ромів, міграції, економічні фактори. Нагадаємо, у місті реалізовано ряд проєктів, які отримали підтримку директорату демократичного управління та антидискримінації Ради Європи й Офісу Ради Європи в Україні, у результаті Ужгород прийняв головування на 2019 рік в Українському альянсі міст та регіонів з розвитку ромських ініціатив.
«У нас добре налагоджена комунікація з ромськими лідерами, одним із вагомих майданчиків є Координаційна рада з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин в Ужгородській міській раді, яка дає можливість лідерам громад, активним її представникам прийти і висловити свою думку, обговорити проблематику і спільно знаходити вирішення таких питань», – зазначив Олександр Білак, заступник міського голови, та додав, що у розв’язанні ряду питань сприяють і депутати міськради від ромської громади.
Він також додав, що ромською проблематикою також займаються громадські організації міста, особливо відзначив благодійний фонд «Благо». Інтеграцію ромів у суспільство проводять, зокрема, шляхом залучення до освітніх програм, спорту, проведенням чисельних культурних заходів, також на базі однієї з ужгородських шкіл проводили курси грамотності для неписьменних представників цієї нацменшини. Не оминули увагою й теми злочинності, однак, як зазначив Олександр Білак, кримінальні правопорушення здебільшого вчиняють приїжджі роми, а не ті, які постійно компактно проживають у місті чи на його околицях. Наголосив, що ситуація перебуває на контролі правоохоронців. Під час розмови обговорили й можливість створення мапінгу. Маркус Бранд підсумував, що Ужгород у цій сфері є хорошим прикладом для інших міст, висловив надію й на майбутні зустрічі для обговорення ряду важливих питань, зокрема й щодо цілей сталого розвитку. Нагадаємо, Чим корисна та шкідлива для здоров’я ожина Читайте також, Жахлива ДТП на трасі між Мукачево та Ужгородом (ФОТО, ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!