Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

В Організації ветеранів Берегівщини тепер новий очільник

Іван Паук - перший заступник голови Берегівської районної організації ветер

Нещодавно відбулося розширене засідання президії Берегівської районної ветеранської організації, до якого долучилися голова Закарпатської обласної ради організації ветеранів України Іван Федорович Жиган, заступник голови районної державної адміністрації Федір Ференцович Бімба, начальник відділу управління соціального захисту РДА Михайло Михайлович Юско та окремі члени ради зазначеного об’єднання громадян.


В ході проведення цього поважного форуму його учасники наголошували на те, що останнім часом робота з питань соціального захисту ветеранів Берегівщини здійснювалася вкрай незадовільно. Зокрема, не достатньо уваги керівним органом приділялося активізації діяльності 32 первинних ветеранських формувань щодо соціального захисту їхніх членів, насамперед малозабезпечених верств населення та організації серед них заходів культурного дозвілля і медико-соціальної реабілітації тощо. Окрім складання списків на безкоштовне відвідування басейну спортивної бази “Закарпаття”, інших заходів впродовж минулого року, практично не здійснювалося. Так, із вересня місяця не було проведено жодного засідання президії, не говорячи вже про пленуми, яких з часу звітно-виборчої конференції (з жовтня 2015 року) не організовано жодного.
До речі, відповідно до Статутних вимог вони повинні проводитися не рідше двох разів на рік. До того ж, чи не єдина на теренах Закарпаття ветеранська організація, котра до цього часу не пройшла відповідну перереєстрацію в органах юстиції, хоча терміни спливли ще 1-го листопада минулого року.
Окрім того, план заходів на 2018 рік до цього часу так і не затверджений, в наявності він поки-що відсутній, так про яку ж роботу може йти мова?
Дивує й те, що в самісінькому центрі Берегова вже декілька років поспіль практично пустуєбудівля колишнього кінотеатру, на другому поверсі якої розміщений офіс зазначеної установи. В нього страшно зайти, бо стіни та підлога покриті цвіллю і грибком, мають непривабливий вигляд. У порядного господаря хлів, вибачте за таке порівняння, облаштований набагато краще. На моє переконання, після здійснення в цій примарі-будівлі капітального ремонту,вона б прикрашала наше місто своїм гарним та чудовим виглядом. Окрім того, її  можна було б використати для іншого призначення. Для цього необхідно залучити спонсорів, а після реконструкції та ремонту, в цьому будинку розмістити музей історії Берегівщини, що в теперішній час розташований в ліцеї сфери послуг по вулиці Бетлена в райцентрі, чи палацшколяра або інший культурно-розважальний центр для дітей і підлітків, чи клуб за спільними інтересами для людей віком понад 50 років, від яких можна б очікувати значно більшої користі. Треба мати тільки бажання, а ідей поперепрофілюванню знайдеться чимало. Особисто я вважаю, що для керівництва роботою ветеранської організації не варто утримувати велике приміщення, в якому відсутні елементарні умови, насамперед опалення, водопостачання та водовідведення і телефонний зв’язок тощо, котрі із-за неспроможності оплати за них, відключено декілька років тому. А на минулому тижні призупинено ще й подачу електроенергії.
Правду кажучи людині, котра себе хоч трішки поважає, в таку ганебну установу навіть соромно заходити, а не щоб в ній працювати.
Враховуючи стан здоров’я, колишній очільник ветеранської організації Михайло Михайлович Макара, заявив учасникам зібрання про свою відставку та з цього приводу написав відповідну заяву. Присутні одностайно проголосували про задоволення його прохання. До складу ради кооптовано голову районного товариства Червоного Хреста Лесю Богданівну Білкей, а членами ради і президії, як керівних органів об’єднання громадян, рекомендовано Йосипа Васильовича Гопака, Валерія НіконоровичаСергеєва, Людмилу Костянтинівну Кокарєву, Ганну Василівну Король та Марію Григорівну Макеєву. Таким чином до складу ради обрано 41 особу замість 40, а до президії – 11, замість 9. У свою чергу Почесним членом ради та президії затверджено ветерана праці Валентину Павлівну Корольову.
Тимчасове виконання обов’язків голови організації ветеранів Берегівщини покладено на Йосипа Васильовича Гопака, а ще одним його заступником обрано Валерія Ніконоровича Сергеєва.
Найближчим часом на черговому пленумі районної ветеранської організації буде розглянуто питання щодо затвердження рекомендованих членів ради та президії і безпосередніх заступників її очільника.
Є впевненість у тому, що новообраний керівник, при тісній підтримці членів ради та президії, вживатиме дієві заходи щодо активізації ввіреного йому громадського об’єднання із зазначених питань.У свою чергу на їхніх засіданнях він систематично звітуватиметься про виконання передбачених планами роботи заходів та використання коштів, виділених на їх реалізацію, про що періодично інформуватиме громадськість Берегівщини, в першу чергу членів ветеранської організації, на шпальтах друкованих ЗМІ. То ж побажаймо йому плідної роботи та успіхів і удачі.

Валерій Разгулов

Джерело: Перший кабельний

Реклама
Реклама