Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Українців масово косить смертельна недуга: негайно до лікаря

Багато недуг можна попередити або вилікувати, якщо вчасно звернутися до лікарів

Українці часто не поспішають до лікаря, нехтуючи різними сигналами організму. Як правило, ті хто відтягують до останнього, в результаті отримують серйозні наслідки.

Кожного року понад 400 тисяч українців помирають від серцево-судинних хвороб.  Ці хвороби – на першому місці серед тих, які спричинюють смертність українців. Також велика смертність спостерігається від онкохвороб, – пише “РБК Україна“.

Як наголошують лікарі, багато недуг можна попередити або вилікувати, головне вчасно звернутися до лікарів.

Чому українці не поспішають до лікарів? Одні просто не мають коштів, адже медицина сьогодні дуже дорога. Інші – бояться, що у них виявлять якусь жахливу хворобу.

Хоча б раз на рік навіть будь-яка здорова людина має прийти в поліклініку і обстежитися”, каже Валентина Набокова, столичний сімейний лікар, член команди проекту “Лікар у Вашому домі”.

Українцям нагадують, що у державних медичних закладах базове обстеження – безкоштовне, воно відноситься до первинної медичної допомоги.

Ті, хто підписали декларацію з сімейним лікарем, пройти всі процедури буде значно простіше.

“Первинна медична допомога включає в себе загальний аналіз крові, сечі, той же цукор, кардіограму, флюорографію, сходити до гінеколога – це має робити кожна людина, щоб знати стан свого здоров’я і щоб не допускати якихось ускладнень” – пояснює фахівець.

За словами Валентини Набокової, багато хвороб виявляють, коли вже запізно, часто вони проходять практично без симптомів. Тому тут без ретельного обстеження ніяк.

“Той же цукровий діабет дуже довго не дає ніяких проявів, а самий звичайний експрес-тест може виявити цю приховану проблему”, – підкреслює Валентина Набокова.

Після повернення з АТО у багатьох військових через кілька років зявляється онкологія.

Крім того, онкологія “косить” і родичів учасників АТО. Особливо тих, хто втратив сина, чоловіка чи батька, і через величезний стрес організм дає збої.

“Це ще один аспект, про який не говорять. Я багато спілкуюся з дружинами загиблих, і у них спостерігається та ж соматика: через три роки трагедія “вистрілює” пухлинами. Так організм реагує на стрес. Це досить поширена проблема. Як ні сумно, починаються хвороби і у дітей в таких сім’ях теж. Хоча самі люди намагаються про це промовчати”, – говорить волонтер Ірина Міхнюк.

Вона закликала всіх вчасно обстежуватися. Адже лікувати хвороби на ранніх стадіях легше та більше шансів до повного одужання.

Нагадуємо, Спецоперація СБУ: в Ужгороді знешкодили злочинне угруповання (ФОТО, ВІДЕО)

Чтайте також: Терпець увірвався: закарпатці перекрили “прокляту” дорогу “Мукачево-Рогатин” (ФОТО,ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...