Головна » Політика

«Український вибір»: Журналістів «Радіо Свобода» чекає кримінальне переслідування

За порушення недоторканності приватного життя Віктора Медведчука

«Печерський районний суд м Києва 1 грудня задовольнив позов В.Медведчука щодо бездіяльності Національної поліції України – невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 9 листопада після викликаючих, відверто цинічних дій журналістів «Радіо Свобода», порівнянних з провокацією і які мають всі кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 182 Кримінального кодексу України ( «порушення недоторканності приватного життя»), В. Медведчук направив до Національної поліції України заяву про кримінальне правопорушення, а саме за фактом незаконного збирання, використання та поширення конфіденційної інформації щодо нього та членів його сім’ї », – йдеться в заяві прес-служби.

Віктору Медведчуку довелося звернутися до суду через бездіяльність Національної поліції, яка не внесла в ЕРДР відомості про вчинення злочину, а це порушення положення ст. 214 КПК України. «З огляду на те, що, згідно з українським законодавством, збір та поширення інформації допускаються тільки відносно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, а Віктор Медведчук такою особою не є (тобто збір та поширення конфіденційної інформації про нього можливі тільки з його згоди – стаття 32 Конституції України, статті 5, 11, 21 Закону України «Про інформацію»), суд визнав неправомірним бездіяльність Національної поліції України та зобов’язав внести відомості в ЕРДР », – уточнюють в прес-службі.

В «Українському виборі» вважають, що дане судове рішення має принципове значення, оскільки воно винесено в умовах безперервного інформаційного пресингу, здійснюваного журналістами «Радіо Свобода» та ряду інших радикальних сил, існуючих на американські гранти, з метою дискредитації В. Медведчука і зриву звільнення українських громадян, які перебувають в ОРДО і ОРЛО, а також в Російській Федерації. «Незважаючи на всі старання цих, по суті, антиукраїнських сил, вищевказаним провокаційним, злочинним діям тепер буде дано належну правову оцінку, а винні особи понесуть передбачене законом покарання», – підсумували в прес-службі.

Як заявив раніше адвокат В. Медведчука, дії журналістів «Радіо Свобода» грубо порушують норми чинного законодавства.

За матеріалами: http://vybor.ua

Попередня публікація: