Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика » Україна повинна провести амністію і надати Донбасу особливий статус – Волкер

Україна повинна провести амністію і надати Донбасу особливий статус – Волкер

Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер вважає, що реінтеграція територій Донбасу в Україну може відбутися в разі виконання Мінських угод українською і російською сторонами.

“В остаточному підсумку ми хочемо, щоб жителі Донбасу жили в безпеці, щоб там була відновлена ​​економіка, щоб вони мали можливість піклуватися про себе і свої сім’ї, щоб держава там надавала всі необхідні послуги і щоб люди повернулися до нормального життя”, – сказав він в інтерв’ю  Російській службі BBC.

Відповідаючи на питання про те, чи вірить він, що це станеться при президенті США Дональді Трампі і президенті РФ Володимирові Путіні, Волкер висловив думку:

«Це, безумовно, може статися, в цьому немає сумнівів. Але це вимагатиме від Росії вивести свої війська і для того, щоб припинилося існування так званих самопроголошених республік, щоб була відновлена ​​нормальна робота українських муніципальних структур.

У теперішній час, за його словами, українською стороною потрібно виконати свою частину Мінських угод

«Українці повинні виконати свою частину,  мається на увазі дотримання перемир’я, хоча зараз їм це складно виконати, оскільки по ту сторону лінії фронту воює Росія; провести амністію по відношенню до тих, хто скоїв злочини, які є частиною цього конфлікту, повинні пройти місцеві вибори; а територіям повинен бути присвоєний особливий статус, як це і сказано в Мінських угодах, – сказав спец представник  Держдепу.

Він також висловив надію, що буде повернення до питання про миротворчу місію ООН, тому що “вона могла б стати необхідним транзитним механізмом, дозволила гарантувати виконання Мінських угод з усіх боків”.

Відповідаючи на питання про те, чи вважає він здійсненною ідею новообраного президента України Володимира Зеленського про обмін утримуваних За принципом “всіх на всіх” Волкер зазначив .. «Це було б приголомшливо. Це той крок, який Україна послідовно пропонувала і при президенті Порошенкові. Російська сторона ніколи не бажала здійснити повний обмін полоненими. (…) Думаю, з боку Росії було б хорошим жестом звільнити українських моряків, затриманих в міжнародних водах в Керченській протоці в листопаді 2018 року ».

Крім того, за його думкою, потім  міг би бути обмін за домовленостями між Україною та Росією.

«Є ще ряд пропозицій, зокрема тривале припинення вогню, яке тривало б довше, ніж всі, що були до цього моменту. Подальше відведення важкого озброєння також було б дуже хорошим кроком. Ще одним кроком вперед було б забезпечення дійсно безпечного проходу на кількох діючих КПП через лінію розмежування І багато іншого, що обговорювалося раніше, але ніколи не було виконано. Можливо, зараз є шанс знову повернутися до цього»- .. припустив він.

Говорячи про можливість введення нових санкцій з боку США у відповідь на указ Путіна про спрощення отримання громадянства Росії для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей, Волкер сказав: «Ми стурбовані і розглядаємо це як провокацію, яка точно суперечить плану по реінтеграцію цих територій назад в Україну(…) як сказано в Мінських угодах. Він також вважає, що масового переселення людей з України в Росію не буде.

Нагадаємо, В.Медведчук: «КЕРІВНИЦТВО «НАФТОГАЗУ» ‒ РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА ЕНЕРГЕТИЧНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ»

Читайте також:Американського посла Марі Йованович достроково відкликають з України


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...