Головна » Політика

Угорщина оголошує дипломатичну війну Україні через закон про освіту

міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сийярто викликає посла України в Угорщині Любов Непоп

У понеділок, 11 вересня, міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сийярто викликає посла України в Угорщині Любов Непоп через недавно прийнятий закону про освіту. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, міністр Сийярто намір особисто повідомити, що вважає новий закон про освіту “соромом і ганьбою”.

За його словами, Сийярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення.

На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде піднімати питання про внесення поправок в мовну статтю закону України про освіту, додав Менцер.

Він також зазначив, що за особистою вказівкою Сийярто угорська дипломатія буде перешкоджати Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені.

Менцер пояснив, що причинами цього рішення Сийярто, з одного боку, стали такі зміни в українському законі про освіту, які унеможливлюють отримання нацменшинами України, включно зі 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти рідною мовою.

З іншого боку, коли Сийярто підняв у четвер це питання перед міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним на зустрічі в рамках програми ЄС “Східне партнерство”, відповідь українського колеги була “неприйнятною” для угорської сторони, підкреслив Менцер.

Як повідомляла “Страна”, США привітали Україну з прийняттям нового закону про освіту.

Нагадаємо, Опозиційний блок вимагає від президента ветувати закон про освіту через мовні норми.

Раніше докладно розповідалось, які зміни несе новий закон про освіту.

За матеріалами: https://strana.ua

Реклама